1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü.1 Mayıs Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir.1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun

2018 yılı itibariyle işçilerin ve emekçilerin bayramı olarak uluslararası ölçüde kabul görmüş 1 Mayıs İşçi Bayramı, hem Türkiye’de hem de dünyada gururla kutlanacak.
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı için gerçekleştirilecek çok çeşitli etkinlikler vesilesiyle hak, adalet, eşitlik ve özgürlük kavramlarının ehemmiyeti bir kez daha hatırlanacak.

2018 İŞÇİ BAYRAMI’NA ÖZEL SÖZLER

-1 Mayıs’ın, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere bütün milletimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Emek olmadan hiçbir şey yetişmez.

-Emek, sermayeye öncüldür ve ondan bağımsızdır. Sermaye ancak emeğin meyvesidir ve emek olmadan sermaye olmazdı. Emek sermayeden üstündür ve daha büyük önem arz eder.

-1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenIi bir geIecek için mücadeIe günüdür. Dayanışmanın, iyiliğin, birliğin ve güzelliğin birleştiği 1 Mayıs’ta tüm işçi kardeşlerimizi kutluyoruz.

-Emeğin, emektarın, alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs’ımız kutlu olsun.

-Ekmek parası uğruna ölenlere selam olsun, akan tere selam olsun. 1 Mayıs İşçi Bayramımız Kutlu Olsun.

-Ben ırgat olmayı, emekçi olmayı, işçi olmayı seçmedim. Ama ne olursam olayım insanlıktan hiç vazgeçmedim. 1 Mayıs İşçi Bayramımız kutlu olsun.

-İşçi olmayı ben seçmedim, ne olursam olayım insanlıktan vazgeçmedim…

-Toprak, onu eliyle işleyenlerindir. -Emiliano Zapata-

-BirIik ve dayanışma inancıyIa emek, barış ve özgürIük mücadeIesinde tüm eziIenIerin 1 mayıs işçi bayramını kutIarım…

-İşçi olsun patron olsun, ama en önce insan olsun...

Kolaysohbet.Net Ailesi olarak tüm işçi arkadaşlarımızın bayramını kutluyoruz..

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
271 okuma
1 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?