23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Ulusal egemenliğin ilk adımının atıldığı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun bu anlamlı günde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılını kutluyoruz.

23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Meclis, Kurtuluş Savaşı’nın en sancılı döneminde, milletin bağımsızlığını sağlamış ve geleceğine ışık tutmuştur. Yurdumuzun dört bir köşesinde çeşitli etkinliklerle kutlanan bu günün önemini, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemize kazandırdıklarını düşündükçe çok daha iyi anlıyoruz. Çünkü; Türk insanı, Cumhuriyet’le yurttaş konumuna yükselmiş, demokratik bir ortamda hak ve özgürlüklerini kullanmanın ayrıcalığını yaşamıştır. Yarının büyükleri olan çocuklarımızın da bu hak ve özgürlükleri kullanarak, onlara bırakılan bu değerli mirasın yılmaz savunucuları olacaklarından en ufak bir şüphemiz yoktur.

Güçlü bir meslek örgütünün mensupları olarak; Atatürk devrimlerinin bizlere sağladığı, bilimden beslenen ve daima çağdaşlığı hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetini çok iyi bildiğimizi bir kez daha tekrarlıyor; tüm çocuklarımızın ve ülkesi için çaba gösteren herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”
– Mustafa Kemal ATATÜRK

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJLARI

”Çocuklar geleceğe gönderdiğimiz ve asla göremeyeceğimiz mesajlardır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocuklar sizler, Türkiye’ yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancımız tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Çocukların hükmettiği bir dünya ancak oyuncak dünyası olur. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

”Bir çocuk kadar güzel şey yoktur, başını göğe doğru kaldıran. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Cumhuriyet Türkiye’si ile kazanılan birikim ve tecrübe yolumuzu aydınlatacaktır. 23 Nisan’ın, sadece millî egemenlik bayramı olarak değil, aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasının özel bir anlamı vardır. Bu, milletimizin ve Atatürk’ün siz çocuklara verdiği önemin, inancının ve güveninin en önemli göstergesidir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Bir önceki yazımda makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
289 okuma
23 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?