Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız Epilasyon Yöntemleri

İstenmeyen tüyler, başta kadınlar olmak üzere birçok insanın ortak sorunu. Özellikle de sıcak havaların gelmesiyle artık saklanamayacak duruma gelen ve her gün alması ayrı bir dert olan tüyler, en çok zaman alan bakım konularından biri. Fakat Acısız Epilasyon Yöntemleri ile bu sorundan kurtulmak mümkün. Hatta bazı epilasyon yöntemleri sayesinde kalıcı olarak da tüylerden kurtulmak artık oldukça kolay.

Eğer siz de klasik epilasyon yöntemleri ile tüylenme sorununuza istediğiniz tarzda çözümler bulamıyorsanız, yararlanabileceğiniz fakat çok fazla bilinmeyen yöntemler de var.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayacak ipuçları

Ev yapımı kürler ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.
Bakım ve güzellik konusunda doğal çözümlerden yanaysanız, belki sonuç verme açısından daha çok zamanınızı alacak ama çok daha sağlıklı bir kür ile tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz epilasyon yöntemleri

Bir miktar zerdeçal tozu, besan unu ve suyu krem kıvamı elde edene kadar karıştırın. Bu karışımı tüylenme olan bölgelerinize masaj yaparak uygulayın ve kuruyana kadar bu şekilde bekletin. Kuruyunca da ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra tüylerinizde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Ponza taşı ile kalıcı çözüm
Çok bilinmese de ponza taşı en etkili ve doğal epilasyon yöntemleri arasında yer alıyor. Tek yapmanız gereken, her banyoya girdiğinizde özellikle bacak bölgenizi bu taş ile ovalamak. Fakat genital bölge için önerilmiyor.

Beyazlatma yöntemi
Özellikle yüz, boyun, kol ve bacak bölgesinde uygulanabilen bu yöntem tüylerinizin dökülmesine değil; beyazlamasına ve yokmuş gibi görünmesine yardımcı oluyor. Dolayısıyla bu yöntemi çok fazla ve belirgin tüylenmelerin olduğu yerlerde uygulamamanız gerekiyor. Fakat kullanılan beyazlatıcı kimyasal olduğu için bu, çok fazla tercih edilen bir yöntem değil.

Ameliyat eldiveni ile ufak tüylerden kurtulun
Çok sert olmayan ve ufak tüyler için daha bilindik ve ideal bir uygulama olan ameliyat eldiveni en sevilen epilasyon yöntemleri arasındadır. Çünkü çok fazla acı vermez ve tüyleri oldukça iyi alır.

Yumurta maskesi ile yüzdeki tüyler için birkaç haftada etkili çözüm
Eğer yaz gelmeden aylar öncesinden tüylerden kurtulma hazırlığı yapıyorsanız, yumurta maskesini deneyebilirsiniz. Bunun için 1 yemek kaşığı şeker, 1 yumurta beyazı ve yarım yemek kaşığı mısır ununu bir kapta karıştırın. Daha sonra karışımı tüylenme olan bölgeye uygulayın ve kurumasını bekleyip ılık suyla durulayın. Etkisi birkaç hafta sonra tamamen kalıcı bir hale gelir.

Siz de standart epilasyon yöntemleri dışında uygulayacağınız bu yöntemler ile daha doğal ve kalıcı çözümler üretebilir, yaz mevsimine istenmeyen tüylerinizden kurtulmuş olarak girebilirsiniz.

Www.KoLaySohbet.NeT

Admin

07.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
176 okuma
7 Ağustos, 2018

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?