Alanya Sohbet

Seviyeli Arkadaşlık Siteleri

Alanya Sohbet Gökkuşağının renkleri  yedi Antalya Sohbet, renktedir: kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, Alanya Chat mavi, çivit ve mor , ücretsiz Alanya Sohbet üç ana renk, iki orta ve üçüncül renk sunulmaktadır. Alanya Metin Sohbet,  Rasgele Alanya Sohbet, Antalya Chat

Gökkuşağı  ,  havada asılı kalan su damlaları üzerindeki güneş ışığının kırılması yoluyla farklı renklerle bir spektrum oluşturduğuoptik bir fenomenin neden olduğu çok renkli bir arkdır . Bu nedenle gökkuşağı genellikle yağmurdan sonra görülür.

Gökkuşağının etkisi, havada su damlaları olduğunda ve özellikle güneş ışığı gözlemcinin bulunduğu konuma geldiğinde gözlemlenebilir.

Bunlar’da İlginizi çekebilir:  Sohbet Siteleri, İzmit SohbetEsohbet

Işığı parçalamaya çalışanlar, Fransız filozof ve fizikçi René Descartes’dı , sadece iki renk elde ediyordu  : mavi ve kırmızı.

Kendi adına, fizikçi Isaac Newton , prizmaların bir çift giyen beyaz ışık sonucuna varmıştır edilmesi (haftanın yedi günü veya yedi nota analog) renklerin yedi ana bantları ayrılır. bir gökkuşağı olarak, su damlacıkları prizmaların olarak hareket ve bunun bu optik etki yaratılır nedeni budur.

, renkler söz konusu renge göre bir beyin reaksiyonu yarattığından birey üzerinde etki yaratır. Örneğin: Pembe gibi, kişiyi rahatlatmaya çalışan renkler var.

Kırmızı renk, heyecan ve enerjiye neden olur. Sonuç olarak, her rengin beyindeki nörotransmitter maddeler üzerine etkileri vardır.

İngilizce olarak gökkuşağı ifadesi gökkuşağı olarak tercüme edilmiştir  .

Bunlar’da İlginizi çekebilir: Sohbet, Chat, Muhabbet

Gökkuşağının renklerinin anlamı

Gökkuşağının renkleri daima aynı sırayla görünür ve her birinin kendi anlamı vardır:

Kırmızı : tutku, sevgi ve yaşam simgelemektedir; aynı zamanda saldırganlık duygularını da iletebilir.

Portakal : refah, canlılık, coşku ve sevinci ifade eden pozitif enerjiyi iletmeye yardımcı olan bir renktir.

Sarı : sevinç, mutluluk, serveti ifade eder; ilham ve yaratıcılığa ilham veren bir renktir.

Yeşil : Umut, barış, denge, sağlık, canlılık ve güven tezahür eden bir renktir; Öte yandan, doğayı, büyümeyi, yenilenmeyi ve yerine getirilmesini simgelemektedir.

Mavi : huzur, sakinlik, uyum ve manevi barışı temsil eder; Aynı şekilde monotonluk ve depresyon ile ilişkili bir renktir.

Indigo : samimiyet, saygı ve bireysellik hakkında bir renktir; Ayrıca, fantezileri ve hayalleri sembolize eder.

Violet : ruhsal ve büyülü dünyayla bağlantılı bir renktir, vücudun ve zihnin arındırılmasını sağlar; aynı zamanda barış ve iç denge peşinde koşan bir renktir.

İncil’e göre Gökkuşağı

İncil’de gökkuşağına “antlaşma yay” ya da “Tanrı’nın yay” denir. In  Genesis 9: 8-15, edilmektedir sözü selden sonra, gemiye Tanrısı, Nuh ve tüm varlıklar kurtulan var hangi aracılığıyla bir ittifak kurdu olduğunu olmak Dünya’da artık sel ve gökkuşağı görünür olacağını cennet, Tanrı’nın sözünü onlara hatırlatmak için kullanacağı sembol olurdu.

Allah diyor ki: “Bu seninle benim aramda antlaşmamın ve kalıcı nesiller için, yanınızda her canlı yaratığın işaretidir: Ben yeryüzünde arasındaki antlaşmanın belirtisi olarak, bulutlar yayımı ayarlayabilir ve . yeryüzünü karıştırdığın ne zaman ben, yay bulutlar görünür ve ben olacak senin ve benim ve her canlı yaratık arasında anlaşmayı hatırlamak ait bütün eti ve sular edecek uzun Canlıları yok edecek bir tufan olmayacak “( Yaratılış 9: 12-15).

Gökkuşağı bayrağı

Ayrıca gökkuşağı bayrağının olarak bilinen gökkuşağı bayrağı, bayrak Gilbert Baker tarafından tasarlanan ve ilk sekiz çizgili sunuldu 1978 yılında popüler oldu sonlarında 1970 yılından beri eşcinsel ve lezbiyen topluluğu temsilidir ama değişiklikler yaşadı bugün bildiğimiz şeye ulaşıncaya kadar: her biri kendi anlamıyla kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve mor renklerden oluşan altı çizgili bir bayrak.

Yukarıdakileri dikkate alarak, kırmızı hayat, portakal şifa, sarı, güneş doğayı, yeşil doğayı temsil eder, mavi uyum ve son olarak renk moru ruhu karakterize eder.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
281 okuma
17 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?