Anneler günü ne zaman? Ne hediye alınır?

Anneler günü ne zaman? Ne hediye alınır?

Anneler günü ne zaman? Ne hediye alınır?

Annelerimiz hayattaki en değerli varlıklarımız… Bizler için her türlü zorluğa katlanan, fedakarlıktan kaçınmayan annelerimizin Anneler Günü’ne sayılı günler kaldı. Peki Anneler günü ne zaman? Ne hediye alınır?

Hayatta en çok değer verdiğimiz insan kimdir?” diye sorsak cevap bellidir. Anne, baba, kardeş, eş’tir. Yakın zamanda ise annelerimizin günü olan Anneler Günü kutlanacak.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Bügün başardığımız ve elde ettiğimiz her şeyde payı olan annelerimizin, Anneler Günü her yıl mayıs ayının ikinci pazarında kutlanıyor. Bu yıl Anneler Günü 14 Mayıs’a denk geliyor.

ANNELER GÜNÜ NASIL BAŞLADI?

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası
6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi
8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
426 okuma
5 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?