Apple iOS12’yi yayınlamaya hazırlanıyor

Apple iOS12’yi yayınlamaya hazırlanıyor

Apple’ın bir sonraki iOS güncellemesi olan Apple iOS12’yi yayınlamaya hazırlanıyor , testlere başladığı ortaya çıktı. Apple çalışanları tarafından test edilen iOS 12 sürümü, çalışanların internet tarayıcılarını kullanmaları ile ortaya çıktı. ShiftDelete‘de yer alan habere göre, bu sürümün kullanımının günden güne artması iOS 12 güncellemesi için geri sayımın başladığını gösteriyor.

Apple iOS12'yi yayınlamaya hazırlanıyor

Apple iOS12’yi yayınlamaya hazırlanıyor

iOS 12 güncellemesi ne zaman sunulacak?

Apple, iOS 12 sürümünü 4 Haziran 2018’de düzenleyeceği Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) etkinliğinde tanıtacak. Etkinlik sonrası veya tam 1 hafta sonra geliştiricilerin beğenisine sunulacak olan iOS 12 Beta sürümünün testleri, tam 4 ay sürecek.

Eylül ayında düzenlenecek olan iPhone ektinliği sonrasında ise iOS 12 sürümü herkesin beğenisine sunulacak. Apple, iOS 12 ile büyük çaplı yenilik sunmayacak. Yazılım ekibini iOS 11’de yaşanan sorunları çözmeye yönelten firma, eski iOS sürümlerinde olduğu gibi stabil bir iOS deneyimi sunmak istiyor.

Tabii bu Apple’ın hiç yenilik sunmayacağı anlamına gelmiyor. Sistemde gözle görünür yenilikler olacak ancak tasarımsal açıdan pek bir değişim yaşanmayacak.

iOS 10 ile başlayan çöküş, iOS 11 ile devam etmişti. Ancak Apple, bu çöküşü iOS12 ile durdurup yükselişe geçmek istiyor.

Apple iOS12'yi yayınlamaya hazırlanıyor

Apple iOS12’yi yayınlamaya hazırlanıyor

Apple iOS işletim sisteminde yeni bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. iOS 12 şimdilik çalışanlar tarafından test ediliyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
233 okuma
26 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?