Aranan Aşk Neden Bulunmaz?

Aranan Aşk Neden Bulunmaz?

Aranan Aşk Neden Bulunmaz?

Bu yazıyı çok beğendim. Sizinle paylaşmak istedim.Aranan aşkın neden bulunmadığını 30 maddede açıklayalım. Aranan Aşk Neden Bulunmaz? Buyrun aşk dersine.

-Peşinde eli bıçaklı katil varmış gibi acele ettiğin için.

– Her zamanki gibi anneni dinlemediğin için.

– ‘Ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki’ fikriyle kendine gaz verip durduğun için. Eh akıllım, derdi sen mi çekiyorsun, el mi çekiyor?

– Söz konusu aşk olunca kafada saksı taşıdığın için. Biraz akıl, biraz düşünce, biraz mantık be canım.

– Eski sevgiliye misilleme yapmaya kalktığın için. Çok ayıp çok!

– Yarana merhem aradığın için. Kendine bir zaman tanısan, yasını tutsan da, 18 gündür temiz olsan nasıl olur?

Her derde deva bulunurda aşk a neden bulunmaz?

– Yanlış erkek-kadın seçme uzmanı olduğun için.

– Davulu dengi dengine vurdurmayı beceremediğin için. –

– Dilimize aşkı dolayıp, aslında saf aşktan başka her şeyi istediğimiz, hayallerimizde dağ gibi beklentiler yarattığımız için. ‘Seviyor ama çiçek almıyor, çiçek alıyor ama günde 20 SMS çekmiyor, 20 SMS çekiyor ama dün bir saat geç kaldı, dün bir saat erken geldi ama bana ‘güzelsin’ demedi, bana ‘güzelsin’ dedi ama saçımın rengini fark etmedi, saçımın rengini fark etti ama hiç gece dışarı çıkmıyoruz evde sıkıldım. Gece dışarı çıkıyoruz ama yolda yürürken elimi tutmadı, elimi tuttu ama bana hiç sürpriz yapmadı, sürpriz yaptı ama tek taş almadı, tek taş aldı ama doğru cümleyi kurmadı…

– Aslında karşındaki adamakadına değil, aşka aşık olduğun için.

ARKADAŞLARININ GAZI

– Sürekli geçmişi cebinde taşıyıp, geleceği kurmaktan kendini koyverip gidemediğin, ilişkiye ve hayata salamadığın için.

– Hatıralar dört bir yanını sarmış olduğu için.

– Sanki sen dört dörtlükmüş gibi mükemmel insanı beklediğin için.

– Kabullenmeyi, olduğu gibi sevmeyi bilmediğin için.

– Aranan aşk, kapsama alanı dışında olduğu için. Yanlış yer, doğru zaman ikilisi çalışır mı hiç kuzum?

– Dakika bir gol bir, karşına çıkan kişiye kocaman kocaman krediler açtığın için.

– Yalnızlık olayına karşı olup, sana ilk sırıtanı hayatının aşkı zannettiğin için.

– Arkadaşlarının dolduruşuna gelip, gitmediğin yöndeki dolmuşlara bindiğin için. O zaman; çekip sağa inmesini de bilelim, icabında sen olacağına bak…

– Evde işe, işten eve gitmekten başka bir halt etmediğin için. Kızım evladım çık biraz dışarı, dolan, hava al, gez, toz.

Başka Türlü Bir Aşk: Hakikat, Kendilik, Cinsellik

– Gözümüzün önündeki mükemmel adamları/kadınları göremediğimiz için. Onlar iyi ya, onlar şahane dost ya, kusursuz ya… Batıyor işte.

– Sezen Aksu şarkılarıyla büyüdüğümüz için. Acıyı, melankoliyi, mutsuzluğu seviyor muyuz ne?

– Kendi kendimizi sabote edip olmayacak dualara amin demeye bayıldığımız için.

-. Balık baştan koksa bile burnumuzu mandallayıp yola devam ettiğimiz için.

– Yalnızlığı kötü bir şey zannettiğimiz için. Tamam, bir ömür yalnızlık çok tatlı bir iş değildir ama arada iki soluklanmak, kendini dinlemek, kendine zaman ayırmak insana ne iyi gelir.

– Az önce aldığımız bir habere göre; Angelina, Brad’i aldattığı için.

– Kendimizi psikolog zannedip de fabrika ayarları bozuk adamları/kadınları düzeltmek için tepiştiğimiz için. Bu yaşa kadar değişmemiş adamı sen nasıl değiştireceksin!

– İnatçı keçi olduğun için.

– Valla, geldiğimiz son noktaya dayanarak; pin kodunuz, astrolojik haritanız, numerolojiniz artık ne varsa işte, topu birden tutmadığı için. Tutmayınca tutmuyor işte, seninki yaptı bana alerjiiii.

– Ve pek tabii ki aradığın için! Aşk aranarak bulunur mu hiç? Bırak dağınık kalsın, kaderde varsa gelip kapını tıklasın. Tık tık tık…

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
12 yorum
788 okuma
30 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (12 Yorum)

 • Şimdiye kadar cevabını aradığım ama bir türlü bulamadığım sorudur.belki de aşık olmaktan, birine bağlanarak acı çekmekten, günün birinde yalnız kalmaktan korktuğum ve cesaret edemediğim içindir ki bu zamana kadar bu sorunun cevabını bulamamışımdır.

 • Aşk , cesaret olmadan asla aşk değildir. O sadece ürkekliktir. Sınırlarını zorlamayı beceremeyenler aşık olamaz.

  • Aşk cesaret işidir evet ki bir kadın herşeyi göze alarak seviyosa ki zaten cesaretlidir. Ben şahsen cesaretten çok karşımdaki insanin verdiği değer ve güvene bakarım ikili oynayan güven vermeyen bir insan ne kadar cesaretli olsada boş…

 • Günümüz de yaşanması imkansız gibi olan sevginin biraz abartılmış tarafıdır aşk insanın kendisini sevdiği için mi bir aşk a ihtiyac duyar yoksa gercekten karşısındakinimi sevdiği içindir bu cok tartışılır abraham terakki bu konuya güzel bir acıklama yapmış aslında ben sevgi veya aşk adı her neyse seni iyi ve mutlu yapıyorsa yaşamaya değer diyorum .)

 • İkili oynayan insanı eleştirebilirsiniz. Elbette bu en doğal yargılama biçiminiz. Gerekli olan materyal de budur aslında. Ama benim sorumun cevabı da bu değildi. Ben, ürkek ve cesaretten yoksun bir insanın aşka bakış açısını sorguluyordum sadece. Sizce, daha resmini bile görmediği bir kadına aşık olabilecek bir adam var mıdır yeryüzünde? Ya da bu ne kadar inandırıcı olur? Bu sağlayamayan bir kadın, sadece sesli programlar aracılığı veya sosyal medya aracılığı ile bir aşk yaşamak isterse bu düşündürücü gelir. Ve inandırıcılıktan yoksun bir aşk öğretisi de ancak olduğu yerde saplanıp kalmaya mahkumdur. ” Ben seni çok seviyorum ” diyerek inandırıcılık yaratmaya çalışmak ancak kendini buna inandırmaktan öteye gitmez. Seven insan korkusuz ve cabbardır, öyle olması gerekir en azından. Aşka bakış açınızı ve sevme yönteminizi bir kez daha sorgulamanızı tavsiye ediyorum sayın Admin.

  • Çok normal bişeydir bu. insanların birilerine hayran olması, sevmesi yada aşık olması icin karşısındaki insanı görmesine bile gerek yoktur bu sonucta senin aklında,bedeninde, hormonlarında oluşan birşey, ama şöyle de komik bir olay vardır ki, genellikle o kişi ay öle şey mi olurmuş görüşmeden tanışmadan aşıkmı olunurmuş ben gelemem öyle şeylere diyordur. işte bu durum hayallerinizi yıkar… birbirinizin önce konuştuklarına bak eğer heyecanlandırıosa anlattıkları, sesi doğru yoldasınızdır tek eksiğiniz bir fiziksel temastır. ki o olmadan da aşık olunabildğini bilen milyonlarca insan var dünyada…

 • Düşünün şimdi. Empati kuralım buyrun. Bir adamı seviyorsunuz ve aşıksınız. Adamın tüm bilgileri elinizde. Aile, çevre, sosyal medya hesapları, resimleri, telefon numarası vs vs vs.
  Fakat sizin tek verdiğiniz iletişim aracı da skyp veya facebook. Buraya kadar tamam. Ama bu adamın, sizi sevebilmesi ve size sadık davranabilmesi için sizin en azından bir resminizi görme hakkı yok mu? Veya sizin gerçekten, anlattığınız gibi ilgi çekici ve güzel bir bayan olduğunuzu kabul edebilmesi için sizinle bu aşkı tam anlamıyla hissederek yaşayabilmesi için bunu yaratmanız gerekmez mi?
  Ama siz diyorsunuz ki, ”hayır resmimi gösteremem, telefon numaramı veremem, bağlantı şimdilik bu olsun.” Peki size soruyorum, bu erkek sizin bu durumunuzdan etkilenip, inandırıcılıktan uzak tavrınızı sorgularsa ve başka bir kadında mutluluk aramaya kalkarsa haksız mıdır? Hatta ve hatta, bu ilişki kurduğu kadının resmini,telefonunu ve diğer bağlantı araçlarını seve seve verdiğini görürse sizde kalır mı hala? Lütfen bu kafadan çıkın artık ve biraz daha reel olmaya çalışın, sanmayın ki yıldızlı aşk sözleri ile aşk yaşamaya çalışanlar başarılı olur. O sadece sanal bir yalandan öteye gitmez ve sonu zaten tez zamanda ayrılıktır. Başarılar dilerim sanal hayatınızda.

  • Küçük bir kisas; “doğuştan görme engelliyim. sadece görme duyusuyla hissedilen bir şey sananlar için söylüyorum, yanılıyorsunuz. karımla ilk tanıştığımızda anladım o farklıydı. zaman içinde aşk büyüdü içimizde ve birbirimiz olmadan yapamaz hale geldik. o gözlerini çocukluk döneminde kaybetmiş. yaşı çok küçük olduğu için çok fazla bir şey hatırlamıyor. biz her sabah uyandığımızda birbirine bakan iki çift aşık göz olarak algılayamıyoruz aşkı. çünkü hisler gerçek olan. teninin yumuşaklığı, saçlarının dokusu… parmaklarının yüzümde gezinişi, billur sesiyle bana seslenişi, o eşsiz kokusu. böyle seviyoruz biz birbirimizi.”

 • Birbirini görmemek, sevmeye engel olamaz zaten. İnsanların fiziki yapısı buna müsait değilse, Rabb’in verdiğiyle yetinmek de mümkün. Kaldı ki, 55cm boyu olan bir erkeğin 1.85cm uzunluğunda manken gibi bir kadınla evlilik yaptığına da şahit olduk. Kıstasınızı bunlarla ölçütleyin sayın Admin.
  Siz diyorsunuz ki, ben görmeden de aşık olurum:)
  Buyrun olun o zaman, aşk size gülümsüyor, yazılarla ve satırlarla. Madem ki zevk aldığınız şeyleri yapmak size huzur verecek. Keyfinize bakın, saklanmaya devam.
  Yol gidenin, ömür yaşayanın, zevk de alabilenindir hep. Unutmayın, doğuştan engelli insanların 6. hisleri ile bizimkini asla bir tutamazsınız. Onlar hissederek yaşar, bizler elimizdekilerle..Esen kalın.

  • shakespeare’in bu durumu aciklayan cok guzel bir lafi vardir “begendiginiz bedenlere hayalinizdeki ruhlari koyup asik oluyorsunuz” duruma cuk diye oturur.

 • Aynaya bakıp konuştunuz gibime geldi sayın admin:)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?