Aşkınızı Reel Yaşayın

Aşkınızı Reel Yaşayın

Aşkınızı Reel Yaşayın

Boşlukta olanlar sanal sevdaya kapılıyor!Günümüzde iletişim imkanlarının artmasıyla birlikte sanal aşklarda artış görülüyor.Aşkınızı Reel Yaşayın

Günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı çok sayıda çift uzaktan ilişki yürütmeye çalışırken, günlük hayatın büyük kısmını kaplayan internet aracılığıyla kurulan sanal bağların ,sağlıklı ilişki kavramına zarar verdiğini görülüyor.

”Gözden ırak olan gönülden de ırak olur” atasözü, uzaktan ilişki yürütmeye çalışan çiftlerin sıkça duyduğu cümlelerden biri. Peki, gerçekten de durum böyle mi?

Uzaktan ilişki yürütmek ve özellikle internet üzerinden kurulan sanal bağlar gerçek ilişki olabilir mi?

En büyük neden ilgisizlik

Uzaktan ilişki yürütmek başlı başına zor bir işken, ortaya çıkan internet güvenli ilişki için doğru bir zemin olmamakla birlikte çoğu zaman büyük facialara da neden olabilir. Eşin evde olmadığı saatlerde karşıdaki kişiyle sanal alemde sohbet etme gibi durumlar artık neredeyse her gün karşılaşılan konular arasında. Bunun en büyük sebepleri arasında ise kadının erkekten evlenmeden önce gördüğü ilgiyi, sonrasında görememesi, istediği sözleri duyamaması, kendini reel hayatta güzel bulmaması gibi konular yer alıyor.

Uzaktan yaşanan ilişkilerin sebepleri arasında, internetten tanışma, iş sebebi tayin sebebiyle çiftlerin ayrılması, özellikle üniversitede birleşmiş farklı ilden gelen gençlerin okul bitince olan ayrılıkları gibi nedenler yer alır. Sorunların çözümü de konunun yapısına göre değişir
.

Ara dönem ilişkiye ihtiyaç duyanlar tercih ediyor

İnternetin gelişmesiyle “sanal sevdaların” yaygın hale geldiğinin, büyük bir ayrılık travmasından çıkmış ve genellikle arayış halindeki kişilerin internet ilişkilerine sıcak baktığı görülüyo.

“İnternet kişinin kendini en üstün göstermeye çalıştığı bir dışa vurum platformdur. Araştırmalar asosyal yapıya sahip kişilerin sanal dünyada kendini üstün tanıttığını, bazen yalanlara başvurduğunu, hatta sahip olduğu psikopatik kişilik bozukluğu sebebiyle söylediklerine kendisinin de inandığını gösteriyor.

İnternet güvenli ilişki kurmak için doğru bir mecra değildir. Uzaktan yaşanan internet aşkları bazen büyük facialara zemin hazırlayabiliyor.

İnternet üzerinden aldatma oldukça yaygın

Özellikle eşinden ilgi görmeyen kadınlar arasında internet aldatmasının oldukça yaygın hale geldi Evli, psikopatik kişilik bozukluğuna sahip, kötü niyetli insanlarla karşılaşılma olasılığının çok yüksek olduğu göz ardı edilmemeli. Bunun yanında iyi insanlarla karşılaşma şansı da yok değil.

Tayin gibi uzak kalma mecburiyeti olan durumlarda, çiftlerin birbirine sürekli zaman ayırması, en fazla 3 haftada bir görüşmesi gerekmekte. Çünkü bilinçaltı bir bağımlılık veya ilişki bağıntısı 21 gün içinde kopmaya başlar. Bu aşamada aradaki bağ bir arayışa döndüğünde, evlilik kurumu yara alacak ilişki hüsrana uğrayacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
537 okuma
19 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?