Aşkta Güven

Sevgi Bu Mudur?

Aşkta Güven

Eğer bir kadının güvenini kazanırsanız sevgisini de kazanmış olursunuz.Aşkta Güven bir kadının sevgisini kazanmak gökten bir yıldız koparmak gibidir.Gökten bir yıldız koparmak ne kadar zorsa, bir kadının güvenini kazanmak ve güvenin köklerini yıkmamak, güvendiği dağlara kar yağdırmamakta o kadar kolay değildir.

Yapıcı olabilmek, bir şeyleri yapabilmek her zaman emek ister.Bu hayatın her alanında böyledir.Hayat, ters ilişkiler yumağıdır.Bir köprüyü yapmak ne kadar zorsa, yıkmak ise son derece kolaydır.Köprünün bir ayağını yıkarsanız köprü kullanılmaz olur.

Bir fidan yetiştirmekte çok zordur.Bir tohumu büyütüp bir fidan yapmak için sabır, emek ve su vermeyi gerektirir.
Ve bunca emeği, bunca büyüme zamanını, o yılların geçen süresini kötü bir el bir testere ile bir kaç dakikada yok edebilir.Ve hiçte zor değildir, başı gövdeden ve çillerinden ayırmak.

Ve çevrenize bir bakın

Kimler fidan yetiştiriyor, kimler yetişmiş fidanları kesiyor.Kimler günlük işlerle işlerini yürütüyor kimler ulusun genel refah seviyesi için çalışıyor.

Aşkta dürüst olmak bir ilişki için yeterli midir?

Hep akıllı davranmak, hep dürüst olmak yetmez bir aşkın devam etmesi için.Bazen bunun tam tersi yaşanır.

“Kadınlar hep dürüst ve güven verici erkekleri tanımak, onlarla dostluk, arkadaşlık kurmak isterler ama böylesi erkekleri bulduklarında ise çok çabuk sıkılıp bıkarlar”, diye yazar kitaplar.

Siz ne kadar dürüst ya da doğru insan olursanız olun, gün gelir sevgiliniz sizin tam tersiniz olabilir. Bazen en mantıklı düşünen kadınlar bile hayata öylesine bağlı olan, sorumluluk duymayan ve nerede akşam orada sabahlayabilen erkeklerde âşık olabilirler. Çünkü bazen heyecan verici ve sonucu şüphe çeken ilişkileri de severler.

Acıdan kaçmak değil, acının üstüne giderler.Hele hele âşık kadının yapamayacağı hiç bir şey yoktur desem yalan olmaz.Çünkü kadın isterse istediğini yapar.

Aşkın kötü yanını yaşamak insanı nasıl etkiler?

Bencil, sert, kırıcı konuşan, dinlemeden son noktayı koyan, köprüleri bir çırpıda yıkan insanlar karşılıksız aşk acısı çekmiş insanlardır.
Yaşadıkları, beklentilerine cevap vermeyen ilişkilerdir.
Aradığı aşkı bulamayan, hayal kırıklığı yaşayan, yaşadığı kötü ilişkiler sonucu zamanla içindeki sevginin yerini öfke ve nefret alabilir. Ve çevresinde gördüğü mutlu aşklar kendisinde mutsuzluğa sürüklenmesine yol açabilir. Kendisine hatta başkalarına zarar vermekten, acı çektirmekten çekinmeyen bir insan olur. Paylaşımı yaşayamadığı için paylaşılan her şeyi de yok etmek için uğraşabilir.

Aşkta Güven

Aşkta Güven

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
350 okuma
29 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?