Bob Dylan Kimdir? Sözleri

Bob Dylan Kimdir? Sözleri

Bob Dylan Kimdir?Sözleri

2016 Nobel Edebiyat ödülünün sahibi olan Bob Dylan Kimdir?Sözleri, müzisyen ve şair Bob Dylan bu ödüle bakın neden layık görüldü…

Asıl adı Robert Allen Zimmerman olan Bob Dylan, 24 Mayıs 1941’de Amerika’nın Minnesota eyaletinde doğdu. 10 yaşına geldiğinde piyano ve gitar eğitimi almaya başladı.

Şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve şair olan Dylan, profesyonel anlamda müzik hayatına ise 1959’da doğduğu eyalette bir kafeteryada başladı. 1960’larda ise ABD’nin sorunlarını anlatan ‘gayrı resmi tarihçi’ olarak nitelendirildi.

40 yıldan fazla bir zamandır müzik yaşamına devam eden Bob Dylan, en son 2005’te Eve Dönüş Yok (No Direction Home) adlı belgeselle gündeme gelmiştir. Rock, folk, folk rock, blues ve country müzik tarzlarıyla dünyayı kasıp kavuran sanatçı, bu zamana kadar 37 stüdyo albümü, 58 single, 11 canlı performans kaydı ve sekiz adet de kitap yazmıştır.

Bob Dylan Sözleri

Ne kadar yersem o kadar acıkırım mantığı nasıl yanlışsa, ne kadar seversem o kadar sevilirim mantığı o derece yanlıştır.

Hiç hαtα yαpmαyαn insαn, hiç bir şey yαpmαyαn insαndır. Ve hayatta en büyük hαtα, kendini hαtαsız sanmaktır.

Bir kadın erkeğin yanında gözlerini kapatıyorsa aşık oluyordur, erkek gözlerini kapatıyorsa, kadın alışveriş yapıyordur.

Birine yardım etmek istiyorsan sakın bir büyüklük yapıp akıl verme, keza geriye kalan sana yetmeyebilir.

‎bazı insanların konuşacak kadar zekaya, yada susacak kadar edebe sahip olmaması; hayattan soğumam için yeterli bir sebep.

Unutamıyorsan umursama; çünkü hayat değil, sen hayatı üzmelisin. İşte bu yüzden altını çizdiklerinin bazen üstünü çizmelisin!

Bazı erkekler çok paranın bütün kızları etkileyeceğini sanır. Tıpkı çok makyajlı kadının, kendini çok güzel sanması gibi.

Kimseden akıl alacak kadar aptal değilim. Bana kalırsa sen akıl vermeden önce, geri kalanının sana yetip yetmeyeceğini hesapla.

Akıl mı, para mı ? dedi. Ben para dedim. Ben olsaydım akılı seçerdim dedi. Haklısın dedim; herkes ihtiyaç duyduğu şeyi seçer.

Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir.

Asla bir salakla tartışmayın.. Çünkü dışarıdan bakanlar hanginizin salak olduğunu anlamayabilir.

Arkandan oynanan oyunları bilmediğini sansınlar, sen çocukların beyin gelişimi için oyuna ihtiyaç duyduklarını bil, sorun olmaz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
779 okuma
30 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?