Boğa burcunun özellikleri

Boğa burcunun özellikleri

Boğa burcunun özellikleri

Amaçlarınız ve yapmak istediğiniz konuda belli bir şekilde ilerlemek istiyorsunuz. Elinize aldığınız her işi lehinize olacak şekilde sonuçlandıracaksınız. Karar vermeniz gereken bir konu gündeme gelecek ve verdiğiniz kararların doğruluğunu yıllar boyu görecek ve faydalar sağlayacaksınız.

Dik başlı, azimli, sabırlı Boğa’ların 10 bilinen özelliği

-Venüs’ün aşk kokulu Boğa insanları ”benim” demekten hiç yorulmazlar. Yoruldukları tek zaman ”benim”den başka konuşmak zorunda kaldıkları zamanlardır.
-Hayat mottosu muhalefet olmak olan Boğa’lar, sizi emin olduğunuz konularda bile tereddütte düşürebilirler.
-Bir boğa insanına aşıksanız artık tamamen o benim sahibim gözüyle bakabilirsiniz. Eğer bakmazsanız, onu elinde kırbacıyla sizi yola getirirken bulabilirsiniz.
-Damak tatlarına her şeyden çok daha fazla düşkün olan Boğa’lar gözlerini kırpmadan bir boğayı bile ekmeksiz yiyebilirler.
-Damak tatlarına her şeyden çok daha fazla düşkün olan Boğa’lar gözlerini kırpmadan bir boğayı bile ekmeksiz yiyebilirler.
-Hep daha fazlası deyip aç gözlülükte sınır tanımayan Boğa’ların emeklilik hayallerinde Kamboçya’da bir ada satın alıp, Adolf Hitler gibi gelen tüm arkadaşlarına selam verme isteği yatıyordur.
-Dik başlılıkları yüzünden annelerinden en çok terliği yiyen Boğa burcu insanıyla münakaşaya girmektense ağzımıza bez sokup, suratımıza bir kova su yemeyi tercih edebiliriz.
-Azimleriyle insanı sinir hastası edecek kapasiteye sahip Boğa’larla yarışmak, uçağa pistte kafa tutmakla eşdeğerdir.
-Sabrın sonu selamet sözünün kitlelere ulaşmasının en büyük yardımcısı olan Boğa burcu insanları sabırlarıyla bir taşı bile ortadan ikiye çatlatabilirler.
-“Cebinde akrep var” sözü Boğa burcu insanları için söylenmiş olup onların en büyük keyfi evlerinin çekmecelerinde biriktirdikleri tapularına bakıp kahvelerini yudumlamaktır.

BOĞA SAĞLIĞI

Boğa burçları sakin yapılarına rağmen, yorulmak bilmeyen bir enerjiye sahiptirler. Hangi işi yaptıkları ve kimin adına çalıştıkları önemli değildir. Onlar enerjilerini içinde bulundukları ortam adına kullanırlar. Dünya nimetlerinden yararlanmak adına, yeme içme ve gezme konusunda aşırıya kaçabilirler. Boğa burcu, ense ve boğaz bölgesini yönetir. Bu nedenle anjine ve soğuk algınlığına çok çabuk yakalanırlar. Troid salgıları çok olduğu için, sürekli kilo problemleri vardır. Genelde sağlıklı ve iri yapılı kişilerdir. Bazıları olağanüstü güçlüdür. Acıya dayanıklıdırlar ve sabırlı hastalardır. Doktorun öğütlerini aynen yerine getirirler, ilaçlarını düzgün alırlar. Özellikle kışın dikkat etmezlerse; boğaz ağrısı, ses kısıklığı ve bronşit yakınmaları görülür.

Ağır yemeklere düşkün olurlar. Çok kolay şişmanlarlar. Kilo ile ilgili tüm rahatsızlıklar onları bulur. Şeker hastalığı ve kalple ilgili problemler sağlıklarını tehdit ederken, ileri yaşlarda tansiyon problemleri en çok boğa kişilerinde görülür.

Sebze onların ilgisini çekmez. Fakat, bağırsaklarının düzenli çalışması için lifli yiyeceklere ihtiyaçları vardır. Troid bezlerinin iyi çalışmasını ve iyot ihtiyaçlarını karşılama adına haftanın üç günü balık yemeleri gerekir. Boğa kadınları, özellikle 35 yaşından sonra daha çok vitamin almalıdırlar. A ve E vitamini bakımından zengin gıdalara yer vermelidirler. Ayrıca kepekli gıdalar almalı ve sevmeseler de spora ağırlık vermelidirler.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
381 okuma
10 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?