BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Beyin nadaslanmış bir tarla gibidir. Ne ekersen o büyür. H.D.Günün sözüyle soru cevaplara gecip sizlere BÖYLE SORU YOK! dedirtmek istiyoruz. 🙂

SORU
25 yaşında kadınım, 7 yıllık evliyim. Eşimle birlikte olurken isteksizim, orgazm olamıyorum. Şimdiye kadar ancak birkaç kez orgazmı yaşadım. Ne yapacağım?

CEVAP
Orgazm güçlüğü kadının en önemli sorunu. Tabii ki bu konuda eşin de rolü var. Her şey dört dörtlükken bile, kadınlarda bu sorun yaşanıyor. Erkeğin hoşgörüsü, sabrı, tekniği bile açılamayacak bu kapıyı açamayacak. Bu konuda mucize otlardan ya da ilaç niyetine nice şartlatanlıklardan yarar bekleniyor.yine de bir uzmana mutlaka gidin. Bu konuda bir umut ışığı var, ben söyleyeyim, siz peşine düşün.

SORU
27 yaşındayım, kız arkadaşımla her sarılmamızda ya da yakınlaşmamızda cinsel organım sertleşiyor. Çok rahatsız oluyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP
Ne olmuş yani Demek ki sertleşiyor.:d İradeye ve niyete de bağlı değil. Çok iştahlı, yemeği tabakta görünce ağzın sulanıyor gibi. Limonu başkası yese de ya da eriği düşünseniz de bu sulanma oluyor. Demek ki bir çeşme, musluğu da irademize bağlı yani elimizde değilse, kızlar da bakar bakar senin yanında hık mık eder, hıçkırık tutmuş gibi olurlar. Eve gidince ya da aralarında kahkahayı basarlar. Kimi de yatağında hayal kurar. Dert ettiğin şeye bak! Dokunma aslana, dar pantolon giymeyiver. Kızlara da fazla sokulmayıver. Şimdilik kendi tabağından yiyiver, “Bu da geçer be” deyiver.

SORU
20 yaşında kızım. Sevgilimle ilişkiye girince bazen zevk alıyorum ama bazen de çok yanıyor, nefret ediyorum. Neden böyle oluyor? Bana yardım eder misiniz?

CEVAP
Acıdan kurtulman lazım. Acıdan kurtulduktan sonra bir süre belki bir geçiş dönemi yaşayacaksın. Ama ardından cinsel zevkler yeşerecek.

Soru
23 yaşındayım, bekarım. Bir kadınla ilişkiye girdiğimde partnerim 2 veya 3 defa orgazm oluyor. Yalnız ben bazen 1 saat, bazen 1 saati geçince boşalıyorum. Acaba bunun sebebi nedir? Arkadaşlar “Kısırlık olabilir” diyor. Ne yapabilirim?
CEVAP
Şu anda sorununuza bir çözüm yok. Ama ileriki yıllarda da aynı devam ederse bir üroloji uzmanı ya da bir psikiyatrist yardımcı olabilir. Çünkü bu gibi tedaviler gel-git biçiminde zaman alacağından şu anda sizin durumunuzun ona uygun olduğunu sanmıyorum. Biraz beklemeni öneriyorum. Bir de kafanı takma. Takıntı olumsuz etkiler.

Cinsel Fobiler

Vajinismus

Vajinismus belki de en az bilinen fobidir. Cinsel ilişkiyi zorlaştıran istemsiz bir sorundur. Niçin? Çünkü vajinismus sorunu olan kadın, istemsiz olarak vajina kaslarını kasarak ilişkiyi zorlaştırır.

Seks Korkusu
En çok bilinen fakat en az kabul edilen fobilerden biri seks korkusudur. Cinsel ilişki sırasındaki anların erotik ve zevkli olması gerekir fakat bu fobiye sahip kişiler, bu duyguları bloke ederler. Aşırı bir reddetme halidir, o kadar ki cinsellik bu kişiler için itici bir duruma bile gelebilir.

Cinsel konulardan korkma
Cinsellik konuşmaktan korkmak mı? Evet, bu da var. Tıpkı daha önce gördüğümüz çıplaklık sorunu gibi, cinsellik hakkında konuşmaktan korkan ya da konuşmayı reddeden kişiler vardır.Bu fobi sadece utanmayla ilgili değildir, fakat bu konularla ilgili ya da başka birilerinin cinsellik konuştuğu bir yerde bulunmayla ilgili paniği de kapsar.

Erkeklik organı korkusu
İsminden de anlaşılacağı gibi, bu fobi penis korkusundan kaynaklanır. Erkekler de en az kadınlar kadar bu fobiye sahip olabilirler. Erkeklerin açısından fobi, ereksiyon olmaktan korkmaktır; kadınlarda ise bir erkeğin penisine dokunma ya da görme korkusudur. Bu fobinin aşırı örneklerinde, cinsel ilişki pratikte imkansız hale gelebilir.

Ereksiyonsuzluk korkusu
Bu korku, ereksiyonu koruyamama korkusudur. Bu korku, ereksiyonlarının kalitesi ve süresi hakkında baskı ve güvensizlik hisseden erkeklerde görülür. Bu kadar çok stres altında, birçok erkek ereksiyon kaybı yaşamama adına cinsel ilişkide bulunmamayı tercih eder.

Bu fobilerden korkmamıza gerek yok. Bunlar normaldir ve düşündüğümüzden çok daha yaygındır. Eğer bunlardan birini yaşıyor ve bu sağlıklı bir ilişkiye engel oluyorsa, size yardım edebilecek bir uzmana başvurun. Tam ve tatmin edici bir cinsel hayattan vazgeçmeyin!

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
442 okuma
1 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?