Büyük göğüslü olmanın dezavantajları

Büyük göğüslü olmanın dezavantajları

Kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan meme büyüklüğü, Büyük göğüslü olmanın dezavantajları büyük memeli kadınların kendi vücutlarını beğenmedikleri, bu yüzden de evlilik hayatlarının sıkıntıya giriyo.

Pek çok kadın göğüslerinin boyutlarından memnun değil ve bu nedenle göğüs büyütme operasyonlarını kendine bir çözüm olarak görebiliyor.Ancak aslında büyük göğüslü olmanın dezavantajları da var ve pek çok kişi bunları düşünmeden göğüslerini aslında rahat edemeyeceği boyutlara getirmeye çalışıyor. Doktorlar ise böylesi hallerde uyarılarda bulunmalarına karşın maalesef inatla daha büyük göğüsler talep eden bir hasta karşısında gerekli operasyonu uygulamak zorunda kalıyorlar. Sizler için olması gerekenden büyük boyutlardaki göğüslerin günlük yaşamda çıkardığı zorluklara biraz değinmeye karar verdik.

Büyük göğüsler her ne kadar ilgi çekici bir görünüme sahip olabilseler de, bazı yerlerde fazla dikkat çekici olmaları kadınlar üzerinde bir psikolojik baskı yaratabiliyor. Bunu sadece erkeklerin dikkatinin göğüslere çekilmesi olarak değerlendirilmemesi gerekli çünkü dikkat çekici düzeyde büyük göğüsler genelde ortamdaki kadınların da dikkatini çekmekte başarılı oluyorlar.Dolayısıyla özel yaşamda veya özel gün ve gecelerde avantaj olarak görülen büyük göğüsler, sıradan günlük yaşamda veya iş yerinde gizlenmesi gereken bir bölge olabiliyorlar. Bu dikkat çekicilik bazılarının hoşuna gidebilir ancak çoğu kadın insanların bakışlarının üzerlerine çevrilmesinden ciddi anlamda rahatsız oluyor.

Göğüslerin ağırlıklarının ve salınımlarının artmış olması, maalesef ilerleyen yıllarda kamburlaşmaya neden olarak kemik ve iskelet sistemi problemlerine de sebep olabiliyor. Pek çok kadın bu etkinin abartıldığını düşünüyor ancak özellikle gün içerisinde devamlı olarak hareketli ve ayakta olmak zorunda olanlar, göğüslerindeki bu ağırlığı taşımak zorunda kalıyorlar ve bir süre sonra bu iş daha yorucu hale geliyor.

Büyük göğüslerin alt kısımlarında oluşan pişikler ve yanıklar da maalesef çok ciddi bir sıkıntı. Özellikle yaz günlerinde terleme ile oluşan bu kızarıklıklar, beraberlerinde daha fazla kokuyu da getiriyorlar. Her gün duş almak bu sorunu biraz çözebiliyor ancak bir iki gün duş alacak imkan bulunamadığında büyük göğüslerin yarattığı sıkıntılar da katlanıyorlar.

Yaşlandıkça vücudumuzdaki tüm kas ve dokuların daha gevşek bir hal almaya başladıkları ortada. Göğüsler de bu konuda birer istisna değiller ve büyük göğüsler zaman içerisinde daha sarkık bir hale gelerek estetik anlamda da sorun yaratabiliyorlar. Küçük göğüslerde sarkma bu kadar dikkat çekici olmadığı için ilerleyen yaşlarda genellikle küçük göğüslerin olması talep edilebiliyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
628 okuma
3 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?