Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Fırıncılardan Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Ramazan pidesinin 2 liraya satılacağının açıklayan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Prof. Dr. Canan Karatay’a tepki gösterdi ve “Karatay Hanım’a ekmek yok” dedi.

Ramazan pidesinin 275 gramının 2 liraya satılacağını duyuran Balcı, Prof. Dr. Canan Karatay’ın ekmek tüketilmemesi yönündeki açıklamalarına da değindi. “Son günlerde malum kişi tarafından ‘ekmek tüketilmemesi’ ifade edilmektedir. Oysa her zaman söylediğimiz gibi ekmekte çok önemli vitaminler ve mineraller vardır” diyen Balcı, insan sağlığı için erkeklerin günde 200-250 gram, kadınların 150-200 gram ekmek tüketmesi gerektiğini vurguladı.

Balcı, “Ekmek tüketmek sağlıklı yaşam için zorunludur. Buradan seslenmek istiyorum, fırıncı esnafından Karatay Hanım’a ekmek yok” şeklinde konuştu.

Ekmek fiyatları değişmedi

Yıllık enflasyon baz alındığında bir yıl içinde pidedeki yüzde 8 artışı vatandaşların hoşgörü ile karşılayacaklarını düşündüklerini dile getiren Balcı, fırıncı esnafının gerekli özveri ve fedakarlığı gösterdiğini vurguladı.

Ekmek fiyatlarına da değinen Balcı, “Bugün için gündemimizde ekmek fiyatlarında bir değişiklik söz konusu değil. Kilogram fiyatı yine azami 5 lira olarak uygulanacak. Pidedeki 7,2 liralık kilogram fiyat da ülke bazında her ilde uygulanacak azami fiyattır. Bu fiyatın altında satış yapacak iller de kendi maliyet hesabına göre satış yapacak” diye konuştu.

Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Canan Karatay’a ekmek tepkisi

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
323 okuma
2 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?