Cilt, Yüz Ten Beyazlatma İçin Kesin Çözüm Doğal Maske

Cilt, Yüz Ten Beyazlatma İçin Kesin Çözüm Doğal Maske

Cilt, Yüz Ten Beyazlatma İçin Kesin Çözüm Doğal Maske

Cilt lekeleri bir çok kadının problemlerindendir. Özellikle güneşin etkisiyle oluştuğu belirtilen Cilt, Yüz Ten Beyazlatma İçin Kesin Çözüm Doğal Maske son yıllarda çok popüler olan pirinç unu maskesi tercih edilmektedir.Asya ülkelerinde özellikle cilt lekelerine karşı uzun zamandır kullanılan pirinç unu maskesi hazırlanması ve kullanımı kolay bir uygulamadır. Toz pirinçle hazırlanan bu maske, sivilce, güneş ve diğer nedenlerden dolayı oluşan lekeleri doğal şekilde açar.

Pirinç unu hemen her markette bulunuyor. Ancak marketlerde bulamazsanız, pirinç tanelerini havanda döverek un haline getirebilir ve maske için ihtiyacınız olan pirinç ununu elde edebilirsiniz. Bal, süt gibi pirinç unu maskesi tariflerinde yer alan diğer malzemeler ise isteğe bağlı olarak kullanılabilir.

Cilt, Yüz Ten Beyazlatma Maskesi

Tarif 1

Malzemeler

3-4 çay kaşığı pirinç unu

Bir miktar su.

Pirinç ununa yarım çay bardağı kadar su ekledikten sonra biraz karıştırın. Daha sonra bu karışımı tüm yüzünüze veya sivilcelerin, lekelerin yoğun olarak görüldüğü bölgelere sürün. Kuruyuncaya kadar bekledikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile yıkabilirsiniz. Pirinç unu cildi kuruttuğu için daha sonra bir nemlendirici kullanmanızda fayda var.

Tarif 2

Malzemeler

Pirinç unu

Bir miktar su

Bal

1 tatlı kaşığı pirinç ununu 1.5 çay kaşığı pirinç unuyla karıştırıp lekelerin bunduğu bölgeye sürün. Maskenin etkisini göstermesi için 15-20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra bol ılık suyla maskeyi temizleyebilirsiniz.

Pirinç Unu Maskesinin Cilde Faydaları

Kolajen: Pirinç unu maskesi cilde esneklik veren ve kırışıklık oluşumunu geciktiren kolajen üretimini tetikler.

Yağ: Cildiniz aşırı yağlıysa ve buna bağlı olarak sorunlar yaşıyorsanız pirinç unu maskesini deneyebilirsiniz. Pirinç unu fazla yağı alır ve cildinize mat bir görünüm verir.

Cilt Lekeleri: Pirinç unu maskesinin başlıca kullanım nedeni güneş ışınlarının yol açtığı cilt lekeleri ve sivilce izlerinin görünümü azaltmaktır. Ancak 1-2 pirinç unu maskesi yaparak istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Cilt renginin bir kaç ton açılması ve lekelerin azalması için maskeyi 80-10 kez tekrarlamalısınız.

Cilt Temizliği: Cilt üzerinden ölü deri hücrelerini temizleyen peeling etkili kozmetik jeller, sabunlar kadar etkili bir cilt temizleyicisidir. Ayrıca kozmetik ürünlere göre daha yumuşaktır ve cilt üzerinde tahrişe yol açmaz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
202 okuma
24 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?