Çin Takvimine Göre Çin Burcunuz Nedir?

Çin Takvimine Göre Çin Burcunuz Nedir?

Çin Takvimine Göre Çin Burcunuz Nedir?

Çin Astrolojisi antik Çin takviminden doğmuştur ve insanların karakteri, iş yaşamı ve aşk hayatına dair önemli ipuçları vermektedir.Çin Takvimine Göre Çin Burcunuz Nedir?

İnsanların karakterinin ve davranışlarının altında yatan sebepleri bilmek, çalışma yaşamı, ebeveynlik, arkadaşlık ve aşk yaşamındaki uyumunu tahmin etmek açısından Çin Astrolojisi büyük önem taşımaktadır. Çin Astrolojisi’nin meydana çıkmasına olanak sağlayan Çin takvimi ise çok eski dönemlere dayanmaktadır.

Ay’ın dönemleriyle Güneş ve Ay’ın hareketlerine istinaden gerçekleştirilen çözümleri kapsayan Çin Astrolojisi, tüm bu özellikleri bakımından bilinen Astroloji’den farklı özellikler gösterebilmektedir.Çin Astrolojisi‘nde bunların yanı sıra metal, su, ateş, tahta ve toprak elementleri de belirleyici rol oynamaktadır. 12 hayvanlı burç sisteminin uygulandığı Çin Astrolojisi Büyükayı takım yıldızının 7 yıldızı ile birlikte Kuzey Yıldızı, Vega, Satürn ve Jüpiter gezegenlerinin döngüsüne esaslandırılır.

Fare, manda, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, horoz, köpek ve domuz hayvanlarından oluşan burç sisteminde aylık değil, yıllık burç sistemi geçerlidir.Yani her yıl bir burca tekabül etmektedir. Buna göre insanlar 12 yılda bir kez kendi yılını yaşar. 2016 maymun yılı olduğuna göre 2028 yılında yeniden maymun yılı yaşanacak.

Çin Burcu Uyum Tablosu

Çin burcunda her bir burcun, simgelediği hayvanla bağlantılı olarak bazı özelliklere sahip olduğu, burçlara sahip olan insanların da bazı güçlü ve zayıf yönleri olduğu kabul edilir. Ayrıca her burcun uyumlu ve uyumsuz olduğu burçlar, uğurlu veya uğursuz sayılan sayıları, renkleri, çiçekleri ve yönleri vardır. Sizinle ilgili olanları hesaplamada görebilirsiniz. Ancak Çin burcu ile ilgili konuların bilimsel geçerliliği olmadığından ve insanları iyi ve güzel şeylerle meşgul etmek istediğimizden, Çin burcu hesabındaki olumsuz sonuçları göstermemeyi tercih ediyoruz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
415 okuma
6 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Halk sağlığı

    Muhabbet: Halk sağlığı, sağlık ve hastalıkla, yaşam çevrenin sağlık ve ekolojik durumu, sağlık hizmetlerinin organizasyonu ve işletilmesi, planlama, yönetim ve eğitim ile ilgili faaliyetler dizisidir. Görevleri, hastalıkları önlemek, korumak, teşvik etmek ve sağlığı yeniden kazandırmak ve vatandaşların yaşam kalitesini iyileştirmektir.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?