Cinsel İlişki Sonrası Yapılması Gerekenler

Cinsel İlişki Sonrası Yapılması Gerekenler

Cinsel İlişki Sonrası Yapılması Gerekenler

Yorgun olmanız ve enerjik olmanız güzel ve doyurucu bir sekse engel değildir. Cinsel İlişki Sonrası Yapılması Gerekenler,Fakat tutum ve davranışlar kişiler arasındaki seksin kalitesini etkiler. Cinsel ilişki sonrasında yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bunlara dikkat etmeniz halinde bir seksi mutlu bir şekilde sonlandırmış olursunuz. Eğer çocuk istemiyorsanız mutlaka korunun. Cinsel ilişki sırasında sadece kendinizin rahatlaması veya orgazmı için çabalamayın.

Öncelik partnerinizi rahat ettirmek ve mutlu etmek olsun. Bu durumda sizde o seksten haz alacak ve mutlu olacaksınız. Seks sonrası mutlaka partnerinizin hislerine yönelik olumlu konuşun. Seksi özel sözler söyleyerek ya da tutkulu bir öpücük ile sonlandırmak çok güzel olacaktır. Bunun yanında seksten sonra beraber duş almak ve bir şeyler atıştırmak güzel bir paylaşım olur. Ayrıca yorgun düşüp uykunuz geldi ise partnerinize sarılarak uyumanız seksi özel kılar.

Dünyada en uzun çalışma saatlerine sahip olan ülkelerden biri de Türkiye’dir. Uzun süreli çalışma saatleri, iş yükü, mobbing ve uykusuzluk gibi nedenler vücudumuzda stresi arttırıyor. Bu yüzden gerginlik ve yorgunluk hissettiğimiz normal duygulardan biri oluyor. İşten eve döndüğünüzde sizi bekleyen bir evin sorumluluğu büyükse ve hayatınızda size eşlik eden partneriniz de aynı sorumluluğu size paylaşıyorsa çift olarak yorgun olmanız muhtemeldir. Peki bunca yorgunluk içinde sekse nasıl vakit ayıracaksınız?

Düşünün ki çok sevdiğiniz bir partnerinizi var ve onunla seks yapmaya bayılıyorsunuz. Fakat sürekli yorgun olduğunuz için seks yerine dinlenmeyi veya uyumayı tercih ediyorsunuz. Hatta bu durum sizi üzse de enerjiniz sekse yeterli olmuyor. Seksten sonra hissedilen yorgunlukta eklenince sevişme ertelendikçe erteleniyor ve çift olarak birbirinizden zamanla uzaklaşıyorsunuz. Birçok çiftin bir dönem başına gelen hatta şu anda bile birçoğumuzun şikayetçi olduğu bu durumu önlemek adına yorgun çiftler için seks önerileri vereceğiz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
476 okuma
29 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


Yorumlar



Yorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?