Dar İç Çamaşırı Sperm Kalitesini Etkiliyormu?

Dar İç Çamaşırı Sperm Kalitesini Etkiliyormu?

Dar iç çamaşırı giyen erkeklerin spermlerinin giymeyenlere göre daha zayıf ve güçsüz olduğu ortaya çıktı.Dar İç Çamaşırı Sperm Kalitesini Etkiliyormu?

Uzmanlar, dar ve sıkı iç çamaşırı giyen erkeklerin fertilitesinin daha düşük olduğunu söylüyor ve çocuk sahibi olmak isteyen kadınların, 40 yaşın üstündeki erkeklerdense daha genç erkekleri tercih etmeleri gerektiğini de ekliyor.

40 yaşını geçkin erkeklerin çocuklarında hastalık riski daha fazla

Üreme uzmanı Profesör Allan Pacey, 40 yaşın üstünde çocuk yapan erkeklerin çocuğunda şizofreni, otizm, Down sendromu ve cücelik hastalıklarının ortaya çıkma olasılığı daha fazla diye belirterek çocuk sahibi olan kadınların genç erkeklerle şansını denemesinin daha faydalı olacağını ekliyor.

2500 erkekle yapılan araştırmada en büyük risk faktörlerinin sigara veya alkol tüketimi olacağı düşünülürken, risk oluşturan şeyin dar iç çamaşırlar olduğu bulunmuş.

Yaş arttıkça sperm kalitesi azalıyor

Profesör Pacey, erkelerin hayatları boyunca sperm ürettiklerini fakat yaşlandıkça spermin kalitesinin düştüğünü de dile getirdi. Profesör Pacey, ayrıca 40 yaşın üstündeki erkeklerin spermlerinin, 24 yaşın altındaki erkeklerin spermlerinden çok daha az verimli olduğunu açıkladı.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse bir erkeğin dar iç çamaşırı giymesi onun spermlerinin kalitesini düşürmez ancak erkeğin kısırlıkla karşı karşıya kalmasını sağlayacak nedenlere yol açabilmektedir. Bunun içinde erkeklerde iç çamaşırı seçerken ve de kullanırken dar olmamasının yanı sıra daha hijyenik olmasına dikkat etmek gereklidir. aksi takdirde beklenmedik durumlara da neden olabilecektir. Burada yaşında etkisi fazla olacağından erkekte yaş ilerledikçe sperm kalitesi ve hareketliliği de azalacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
347 okuma
2 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?