Dudakları Kalın Göstermenin Yolu

Dudakları Kalın Göstermenin Yolu

Dudakları Kalın Göstermenin Yolu

Dudaklarını daha dolgun ve kalın göstermek isteyenler için ruj sürme tekniğiyle ilgili birkaç minik ipucu vermek istedik.Dudakları Kalın Göstermenin Yolu

İşte yapmanız gerekenler…

Güzel dudaklar için önce düzgün bir dudak çizgisi çizmeniz gerekiyor. Bunun için dudaklarınızı kapalı tutun ve ucu sivri bir kalem kullanın. Dudak çizgisi için en iyi yöntem dudağınızın üst, orta V kısmından başlamanız, daha sonra köşe kısımlarına doğru kısa dokunuşlar yapın. Alt dudağınız için de yine aynı şekilde ortadan başlayarak kenarlara doğru ilerleyin.

Eğer dudaklarınızda dolgun bir görünüm arzu ediyorsanız, kalemi dudak çizginizin hemen dışından çekin. Doğal bir görünüm içinse dudak çizginizin tam üstünden çizmeniz gerekiyor.

Uyguladığınız rujun daha kalıcı olmasını istiyorsanız, rujunuzu sürmeden önce kalemle dudağınızı hafifçe boyayabilirsiniz. Eğer koyu tonlarda bir dudak kalemiyle bu tekniği uygularsanız rujunuz dudağınızda koyu gözükecektir. Buna dikkat edin.

Son olarak; rujunuzu uygularken fırçayla sürmeniz daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlar. En profesyonel makyaj ustaları ruju asla fırçasız sürmez.

İnce dudakları kadınların tercih etmesi gereken ruj renkleri, ten rengi rujlar ve açık pastel tonlarında pembe renk rujlardır.

Dudak bakımı yapmak, dudaklarınızın daha güzel ve çekici görünmesini sağlayabilir. Her makyaj öncesinde mutlaka dudak peelingi uygulayın. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce diş fırçası ile yavaş hareketlerle dudağınızı fırçalayın. Bu sadece derideki ölü hücreleri temizlemekle kalmaz ayrıca dudakların daha dolgun gözükmesini sağlayan kan akışını da hızlandırır.

Dikkati gözlerinize çekin

Gözlerinizi ön plana çıkararak dudaklarınızın ince gözükmesini gizleyebilirsiniz. Bunun için kaşlarınızı belirginleştirin, buğulu bir göz makyajı yapın ve kirpiklerinizi uzatın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
300 okuma
19 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?