Duşakabin Silmenin En Kolay Yolları

Duşakabin Silmenin En Kolay Yolları

Duşakabin Silmenin En Kolay Yolları

Artık birçok evde plastik yerine çok daha şık olduğu için cam malzemeden yapılma duşakabinleri bulmak mümkün. Duşakabin Silmenin En Kolay Yolları Ancak bunlarla ilgili en büyük sorun, hele de bulunduğunuz bölgenin şebeke suyu kireçliyse, sudaki kalsiyum yüzünden sürekli lekelenmeleridir.

Genel alan çok büyük olmadığı için, cam duşakabinde ideal temizlik aralığı bir hafta olmalı. Aslında en güzeli, banyonuzda her an hazır olacak şekilde bez ya da sünger bulundurup, her kullanımdan sonra herhangi bir temizlik malzemesi kullanmadan duşakabini silmek. Böylece haftada bir ya da ayda bir yapacağınız genel temizlik de çok daha kolay olacak ve camda kalıcı bir iz kalmayacaktır.

Banyolar genelde dar ve havasız olduğu için başta çamaşır suyu olmak üzere güçlü kimyasallar kullanmamaya dikkat edin. Bunun gibi dar alanlarda pH değeri 4’den az, 12’den yüksek olan malzemelerden uzak durmaya çalışın.

PRATİK Duşakabin TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Duşakabin silmek için hazırladığımız suyun içerisine ekleyeceğiz biraz tuz, Duşakabinizin daha hızlı ve eskine nazaran daha temiz pırıl pırıl olmasına yardımcı olacaktır.

Duşakabin’İN ÇABUK TOZLANMAMASI İÇİN NE YAPILIR?

Duşakabini sildikten sonra çabuk toz tutmasını ve buhar oluşmasını engellemenin yolu basit. Duşakabini silmek için kullanılacak cam sil ilaçların içerisine katacağız sirke yardımı ile Duşakabinlerin toz tutmalarını ve buhar oluşumunu bir nebzede olsa azaltmış olacaksınız.

Sirkeli cam sil ile sildiğimiz Duşakabin sirkenin kokusunu gidermek için, yeniden su ile Duşakabin üzerinden geçiniz ki sirke kokusu oluşmasın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
447 okuma
7 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?