Duvar Silmenin Püf Noktaları

Duvar Silmenin Püf Noktaları

Duvar Silmenin Püf Noktaları

Duvarlar, kış aylarında özellikle soba kullanılması durumunda kolaylıkla is oluşabilir ve kirlenebilir. Duvarların silinerek temizlenmesi söz konusudur bu sayede badana yapılmasından kurtulabilir ve bu durum ciddi maddi kazanç demektir.Duvar Silmenin Püf Noktaları

Duvar silmenin püf noktalarına dikkat ederek duvarda var olan zorlu lekelerden kurtulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar aşağıda ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Lütfen dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

1-)Kuru Bir Bez ile Silin
Temizlemek istediğiniz duvarı öncelikli olarak kuru bir bez ile silin. Buradaki adım çok kısa sürmektedir. Amaç duvar üzerindeki tozu kuru bez ile almak ve duvarı silerken ekstra yükten kurtulmaktır.

2-)Bulaşık Deterjanı Kullanın
Bulaşık deterjanı ile duvarı silmek özellikle duvar kağıdı içeren duvarları silmede kullanılmaktadır. Burada kullandığınız bulaşık deterjanının ağartıcı içermediğinden emin olunuz.

Ilık su içerisine ağartıcı içermeyen bulaşık deterjanı koyun ve yumuşak pamuklu bir bez ile duvar kağıtlarını siliniz. Bu işlemi üç ayda bir yapmanız duvarlarınızın gayet temiz kalmasını sağlamaktadır.

Duvar kağıdı içeren duvarları temizlemek için sık aralıklar ile süpürgenin fırçalı aparatı kullanılmalıdır. Bu sayede duvar üzerinde oluşan tozlardan kurtulabilirsiniz.

3-)Arap Sabunu Kullanın
Arap sabunu, içermiş olduğu kimyasallardan dolayı kolaylıkla yağı ve kiri çözmekte ve kendine has bir parlaklık oluşmasını sağlamaktadır. Saten duvarlar ve yağ bazlı boya içeren duvarlar arap sabunu ile gönül rahatlığı ile temizlenebilir.

Burada yapmanız gereken bir kova içerisine ılık su koyunuz ve bol miktarda arap sabunu ilave edip köpürtün. Bu karışım ile duvarlarınızı birkaç defa silebilirsiniz. Sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Arap sabunu köpüren bir yapıya sahip olmadığı için duvarları ikinci kez duru su ile silmenize gerek bulunmamaktadır. Sadece bir süre bekledikten sonra kuru bir bez ile duvarları kurulayın ve pencereleri açarak hava sirkülasyonunu sağlayın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
300 okuma
31 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Perdeleri yıkamanın dünyadaki en saçma şey olduğunu düşünen bir insan olarak beni dehşete düşürmüş bir eylem. ben perdelerin ciddi ciddi sökülüp yıkanabilen bir şey olduğunu birkaç yıl önce öğrendim. ondan önce perdeler kapı, pencere gibi evin bir parçasıydı benim için. tam ona alışmaya başlamıştım ki saten boyalı duvarın silinmesi gerçeğiyle karşılaştım. o güne kadar normal bir insandım diyebilirim. ne zaman ki bir evdeki bütün işgücünün elinde bezlerle kocaman duvarları sildiğine şahit oldum, dünyanın kocaman bir tımarhane olduğuna kanaat getirdim. mesela duvar silen insanların görüntüsünün üzerine pink floyd’un brain damage adlı eserini ekleyin, şarkının klibi gibi oluyor. :))

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?