Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

Ehliyet sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) sonuç sayfasında erişime açıldı, 21 Nisan 2018 tarihinde sınava girenler sorgulama yapabiliyor. Sınava girenler Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı sınav soruları-cevaplarını ÖDSGM’nin sorgulama sayfasında görebiliyor. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 70 puan ve üzeri alanlar direksiyon sınavına girme hakkına sahip oluyor. Direksiyon sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi.

21 Nisan 2018 tarihinde Cumartesi günü Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavı gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı, sınav sorularını ve cevaplarını Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sayfasında yayınladı. Sınavdan 12 gün sonra kurum, sınav sonuçlarını resmi sitesinde yayınladı. Sınav sonuç sayfası, direksiyon sınav tarihleri haber içeriğinde…

MEB EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesindeki ‘haberler’ sekmesinde, sınav sonuçları resmi sorgulama işlemleri açıldı.

EHLİYET SINAV SORULARI – CEVAPLARI 21 NİSAN 2018

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitelerinden olan ÖDSGM’de sınav soruları ve cevapları yayınlanıyor. Bakanlığın sorgulama sayfalarından olan ÖDSGM sitesinde sorular yayınlanırken, sonuçlar MEB’in resmi web sitesinde açıklanıyor.

KAÇ SORUYA DOĞRU CEVAP VERİLİRSE SINAVDAN GEÇİLİR?

MEB’in yaptığı sınavlarda 4 yanlışın bir doğruyu götürme uygulaması olmadığından ötürü, bakanlık sadece doğru sayılar üzerinden hesaplama yapıyor. 50 soruda her soru 2 puan değerinde. Sınav geçme puanı 70 olarak bakanlık tarafından yayınlandı. 35 soruya doğru cevap veren kursiyer sınavı geçmiş oluyor.

DİREKSİYON SINAV TARİHLERİ 2018

21 Nisan’da sınava girenlerin, sonuçları 3 Mayıs 2018 tarihinde öğrenecekleri ilan edilmişti. Kursiyerler en az 70 puan aldıkları taktirde, direksiyon sınavına katılma hakkına sahip oluyor. Direksiyon sınavı ise 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılması bekleniliyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
306 okuma
3 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?