En güzel Aşure günü mesajları

En güzel Aşure günü mesajları

En güzel Aşure günü mesajları

En güzel Aşure günü mesajları, paylaşım günü olan bu günde, bu özel günü anlatan özlü sözlerdir. Aşure günü, ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada müslümanlar tarafından coşku ve hüzünle kutlanıyor. Çünkü aşure günü demek aynı zamanda Kerbela demektir. Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. gününe denk gelen Aşure Günü, İslam tarihinde birçok olaya sahne olmuştur. Bunlardan ilk akla gelen Hz. Nuh’un gemisinin tufanda kurtulup karaya oturduğu gün ve Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edildiği Aşure günü vuku bulmuştur. İşte böyle değerli bir günün önemini Aşure Günü mesajları ile hatırlatabilirsiniz. Aşure günü mesajları içinde seçtiklerinizi kısa mesaj olarak yollayabilirsiniz. İsterseniz akıllı telefonlarınızdan Whatsapp uygulaması üzerinden paylaşabilirsiniz. Ya da Facebook, İnstagram, Twitter hesabınızdan gönderi oluşturabilirsiniz. İşte en güzel Aşure günü mesajları ve resimli aşure günü mesajları…

Aşure Günü Neden önemli?

Rivayete göre, muharrem ayının 10. gününde başka bazı önemli olaylar da yaşandı. Hz. Nuh’un gemisi tufandan kurtulup, Cudi Dağı’na aşure günü oturdu. Hz. Ademin tövbesi kabul edildi. Hz. İbrahim, Nemrut’un ateşinden kurtuldu. Hz. Yakub, oğlu Yusuf’a kavuştu. Hz. Musa ve İsrail oğullarının firavunun zulmünden kurtulmaları aynı günde gerçekleşti.

Emeviler’in ikinci hükümdarı Yezid zamanında ve Hicri 61, Miladi 680 yılı muharrem ayının onuncu cuma günü, Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehadeti ile sona eren tarihi olay meydana geldi. Ehlibeytin çok değerli bir ferdinin hayatına mal olan bu elim olay sebebi ile muharremin 10. günü, Müslümanlarca aynı zamanda yas günü olarak da kabul edildi.

Alevi-Bektaşi inanışına göre hareket eden Müslümanlar, oruç ve matem ayı olarak kabul ettikleri muharrem ayının 10 gününü, bazı yerlerde ise 12 gününü oruçlu geçirir. Orucun tamamlandığı gün, matem de tamamlanmış olur. Orucun ve matemin tamamlandığı gün bir araya gelenlere aşure aşı dağıtılır.

Hicri senenin ilk ayı olan muharrem ayının onuncu gününe gelen Aşure Günü yarın 30 Eylül Cumartesi günü kutlanıyor. Bu mübarek gün için yazılmış en güzel Aşure Günü mesajları haberimizde topladık. Aşure Günü mesajları ile bu özel günü sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Yakınlarınıza SMS kısa mesaj göndererek veya Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızdan resimli Aşure Günü mesajları paylaşabilirsiniz.

Aşure

Aşure

EN GÜZEL AŞURE GÜNÜ MESAJLARI

”Ramazan ayından sonra en faziletli oruç (ayı) Şehrullah (Allah’ın Ayı) olan Muharrem ayıdır. Farz namazdan sonra en efdal olan namazda gece namazıdır.” (Hadis-i Şerif -Müslim) Aşure Gününüz kutlu olsun.”

”Aşure paylaşmaktır. Aşure gününüz kutlu olsun.”

”Allah Azze ve celle, birçok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun.”

”Muharrem ayı ve aşure günü size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

”Aşurede içe atılan fındık fıstık değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun.”

”Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız ibadet ve orucunuz kabul olsun. Aşure Gününüz Mübarek Olsun…”

”Cenab-ı Allah bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Aşure Gününüz Kutlu Olsun…

”Aşure gününün tüm İslam alemine hayırlar getirmesini tüm kalbimle dilerim.”

”Aşure gününün bütün hayır ve bereketlerine nail olabilmemiz duasıyla Aşure Günümüz mübarek olsun.”

”Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Aşure Gününüz Hayırlı Olsun…”

”Rabbim bu aşure günüzün hayırlara vesile olmasını ve tuttuğunuz ibadetlerinin hem kabul hem de makbul olmasını dileriz.”

”Muharremin onuncu gününe Aşure Günü denir. Bugüne özel bir saygı gösterilmelidir. Zira Arşın hamili bulunan melekler o günün değerini bilirler.”

Aşure gününde sevgilerimizi de paylaşalım güzel günler milletimizin olsun.”

Aşure günü

Aşure günü

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
320 okuma
28 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?