En klasik erkek yalanları

En klasik erkek yalanları

En klasik erkek yalanları

Ben klasik bir erkek değilim diye bağırıyorsanız,Siz klasik bir erkeksiniz.Artık bunu kabullenmeniz gerek. Ama çok da üzülmeyin. Söylediğiniz bütün klasik yalanlar ifşa oldu. En klasik erkek yalanları Hazırsanız başlayalım.

-Ben herkesin içinde duygularımı gösteremem

Çekingen insanlar vardır ve bunlar duygularını gösterme konusunda sıkıntı yaşar. Ancak siz ona cesaret verirseniz bunu aşabilir. Siz cesaret verdiğiniz halde hala bunu yapamıyorsa durum vahim demektir. Bunun iki nedeni var. Ya sizinle sıkı fıkı olmak istemiyor ya da birilerinin sizi öyle görüp bir başkasına aktarmasından korkuyor. O bir başkası kim mi? Elbette ki hayatındaki ikinci kişi. Belki de üçüncü…

-Bu ara çok sorunum var

İnsanız, hepimizin sorunları olabilir. Ancak bu sorunları tek başına aşmamız gerçekten zordur. Bu durumda en yakınımızdaki kişiye sarılırız. Doğal olarak en yakınımızdaki kişi de aşık olduğumuz insandır. Sorunları olduğunu söyleyip bunu sizinle paylaşmıyorsa o zaman ortada öyle bir sorun yok demektir. Bu sadece sizi kendisinden uzak tutmak için uydurduğu bir bahanedir. Neden uzak tutmak istiyor peki? Çünkü ilişkinizin artık bittiğini, sizi istemediğini söyleyemiyor. Bu bahanelerin sizi bıktırmasını istiyor.

-İşim çıktı, gelemiyorum

Bir sevgili bunu kaç kez söylerse kabul edebilirsiniz? Bir? İki? Üç, dört, beş? Peki son zamanlarda neredeyse her randevunuz öncesi bunu söylüyorsa kabul edebilir misiniz? Eskiden böyle miydi? Sizinle buluşmak için arkadaşlarını bile ekmez miydi? Her gün sizi görmek için işini ya da okulunu bile asmaz mıydı? Öyleyse ne değişti? Ben size söyleyeyim neyin değiştiğini… O artık bu ilişkinin bittiğini düşünüyor. Ancak bu düşündüğünü size söyleyemiyor. Anlamanızı bekliyor. Beklerken de sizi soğutmak istiyor.

-İlişkimiz yoruldu, dinlendirelim

İşte en saçma, en inanılmayacak bahane. İlişki yorulmaz. İnsanlar birbirinden yorulur. Bilin ki, bunu söyleyen kişi sizden bıkmıştır. Bu ilişkiyi artık yürütmek istemiyordur. “O halde bunu bana niye direkt söylemiyor?” diye düşünebilirsiniz. Düşünün sakıncası yok. Ama zaten konumuz bahanelerin arkasına sığınanlar. Bunu direkt olarak söyleme cesaretine sahip insanların alnından öperiz, ellerini sıkar “Güle güle” der uğurlarız.

-Evlilik bana göre değil

Peki kime göre? Hem nesin sen, evlilik uzmanı mı? Nasıl anladın öyle? Haydi başından birkaç evlilik geçse de bunu söylesen anlayacağız. Ama o da yok. Bu söz şu anlama geliyor: “İlişkimiz fazla ciddiye bindi. Görünen o ki evliliğe doğru gidiyoruz. Ama ben seni sevmiyorum. Yani insan olarak seviyorum da sevgili olarak artık aynı hisleri taşımıyorum. Bu durumda evlenmemiz doğru olmaz. Ya bir süre daha böyle devam edelim ya da sen ille de evlenmek istiyorsan ayrılalım.” Boşuna umutlanmayasınız diye bu sözü sık sık söylerler. Hatta arkadaşlarla buluştuğunuzda bunu söylemeye özen gösterirler ki, ileride ayrıldığınızda “Ben söylemiştim, tanıklarım bile var” diyebilme hakkına sahip olabilsinler.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
408 okuma
28 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • “sen benim ilk aşkımsın.”
    “sana gördüğüm ilk anda aşık oldum.”
    “hayatıma senden başka kimse girmeyecek. artık birtek sen varsın.”
    “miladım olmanı istiyorum..senden öncesini unuttur bana.”
    Böyle devam eder aslın daa :))))

  • En klasik erkek yalanları derken bu herkes için geçerli değildir. Her erkek bir yada aynı karaktere sahip olduğu anlamına gelmez. Lütfen daha ciddi ve güvenilir insanlar erkekler olabileceğini düşünün.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?