Ev Yapımı Baklava Tarifi

Ev Yapımı Baklava Tarifi

Ev Yapımı Baklava Tarifi

Eski flörtlerin kalbine şöyle girilirdi: “Misafir ol gel bana, baklavalar açayım sana.” diye mırıldanılır, sevgili adayının kalbi hemen çalınıverirdi. Ev Yapımı Baklava Tarifi Öyle ya, baklava yapmak kolay mıydı sanki? E-kolay baklava yapabilmeyi başaran insanla da bir yuva kurulur tüm ömür onunla geçirilebilirdi gayet tabii.

Neyse ki artık işler öylesine zor değil. Flört işlerine karışıp geleceğe mani olmayayım, benden de duymuş olmayın; ama bu baklava işinin artık kolay bir yöntemi mevcut. Evet, baklavalık yufkalardan bahsediyorum. :))

Baklavalık yufka ile baklava tarifi, baklavalık yufka ile baklava nasıl yapılır, baklavalık yufka ile baklava yapımı, baklavalık yufka ile kolay baklava tarifi, baklavalık yufka ile evde baklava hazırlanışı ve daha birçok pratik tarif kolaysohbet.Net de.

Ev Yapımı Baklava Yapımı:

1. İlk olarak bir tencere içerisine şerbeti için şeker ve suyu ekleyip kaynatın. Kaynayınca yarım limon suyu ekleyin ve 5 dk. daha kaynatıp altını kapatıp soğuması için kenarda bekletin.
2. Bir sos tenceresinde tereyağını eritip üzerinde oluşan köpükleri alın.
3. Cevizlerin hepsini arzu ettiğiniz boyuta gelinceye dek mutfak robotundan geçirin.
4. Baklava yufkasını açın ve kullanacağınız fırın ısısına dayanıklı tepsi veya borcam boyutunda kesin.
5. Soğuyan tereyağını kabın yüzeyine sürün ve yufkadan 3 yaprak üzerine kapatın. Tekrar tereyağı gezdirin ve yufkaların yarısı bitene kadar her 3 katta bir aynı işlemi uygulayın.
6. Yarısına geldiğiniz zaman mutfak robotundan geçirdiğiniz cevizleri eşit bir şekilde dağıtın. Tekrar yufkalar bitene kadar her 3. katta yağ olacak şekilde dizmeye devam edin.
7. En son istediğiniz şekilde dilimlere ayırın ve en son kalan tereyağını üzerine gezdirin. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirin.
8. Fırından çıktıktan sonra 10 dakika dinlendirip hazırlamış olduğunuz şerbeti üzerine dökün ve baklava, şerbeti tamamen çektikten sonra servis edebilirsiniz.

Afiyet Olsun.

wWw.Kolaysohbet.Net

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
233 okuma
15 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?