Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi

Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi

Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi

Günlük hayatta Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi çelik ürünler, diğer malzemelere göre daha kaliteli olmaları nedeniyle tercih sırasında bir numaradır. Ancak her ne kadar yüksek kalitede olsalar da çelik ürünler de zamana karşı koyamaz ve zaman geçtikçe parlaklarını kaybederler. Çaydanlık, tencere, çatal, kaşık, bıçak gibi kolay matlaşan ve kararmaya başlayan çelik ürünleri eskisi gibi parlak bir görünüme kazandırmak için çok kolay birkaç farklı uygulamayı deneyebilirsiniz. Ancak çelik ürünlerinizi parlatmaya çalışırken bulaşık tellerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu tür malzemeler, çeliklerin çok kolay çizilmesine neden olur ki çiziklerin ne yazık ki doğal bir çözümü yoktur.

Çelikler En İyi Nasıl Parlatılır?

1- Bu parlatma yöntemlerinden ilki; tuz ve sirke karışımı. Bir yemek kaşığı tuzla bir çay bardağı sirkeyi karıştırın ve çaydanlığa koyup 10-15 dakika kadar bekletin. Sonrasında çaydanlığı iyice ovun. Ve sonrasında çaydanlığı bol su ile durulayın.
2- Mutfak araçlarını parlatma yollarından biri de su ve limon tuzu karışımı. Kararmış tencere ya da çaydanlığın içine bir yemek kaşığı limon tuzu koyun ve su doldurup karıştırın ve bekletin.
3- Sonrasında çaydanlığı ocağa koyun ve suyu kaynatın. Ve tencere ya da çaydanlığı ocaktan alıp bol su ile surulayın.
4- Eski zamanlarda kalaylama yöntemi vardı ancak günümüzde artık daha kolay ve pratik çözümler üretilmeye başlandı.
5- Dibi kireç tutan ve kararan çaydanlıkları temizleyen mucize güçler karbonat ve sirke. Kararmış olan çaydanlık ya da tencereye sirke doldurup 5-6 saat kadar bekletin. İçinde biraz bırakın.
6- Çaydanlık içinde bekleyen sirkenin içine karbonat atıp bir fırça yardımıyla iyice fırçalayın. Ayna gibi parladığını göreceksiniz.

Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi

Evde Tencere, Çaydanlık Parlatma Yöntemi

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
377 okuma
17 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?