Eyeliner nasıl güzel sürülür?

Eyeliner nasıl güzel sürülür?

Eyeliner nasıl güzel sürülür?

Eyeliner sizi vezir de rezil de edebilecek bir makyaj malzemesidir.Eyeliner nasıl güzel sürülür? Eliniz birazcık titrerse çok sevimsiz bir görüntü ortaya çıkabilir.

Eyeliner çekerken fazla yapışkan olmayan bir bandı göz kapağına ve yanına yapıştırarak dümdüz çizgiler elde edebilirsiniz.

Boşluğu doldurup eyelinerı sürdükten sonra bantları yavaşça çekerek makyaj uzmanının elinden çıkmış bir eyeliner görünümüne sahip olabilirsiniz.

Eyeliner nasıl sürülür?

Eğer ilk defa deniyorsanız, kalem formundaki eyelinerlardan satın alın. Böylece kontrolü daha kolay sağlamış olursunuz ve hata yapmazsınız. Gözünüzün bitiş çizgisini belirleyin. Daha sonra bitiş çizgisinden yukarıya doğru istediğiniz uzunlukta bir yay çizin. Yayı düzgünce tamamladıktan sonra göz kapağınıza kadar olan bölümü düz bir çizgiyle kapatın. Sonrasında göz pınarınızdan itibaren göz şeklinize uygun bir çizgi çizin. Bu çizgiyi göz bitiminize kadar getirip diğer çizgi ile birleştirin. Elde ettiğiniz görüntü içi boş bir taslak şeklinde olacak. Daha sonra kalemle yavaşça içini doldurun, taşırmamaya özen gösterin.

Kalem eyeliner nasıl sürülür?

Eyeliner sürmeye yeni başlıyorsanız başlangıç için en uygun ürün kalem eyelinerdır. Kalem eyeliner’ın kontrolü kolaydır, en az hata yapılan eyeliner’dır. Bazı kalemler daha kuru, bazıları ise daha yumuşak yapıdadır.

Kalem eyeliner ile tek bir düz çizgi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler yapın. Göz ortasından başlayıp göz dış kenarına devam edin, daha sonrasında ise göz iç kısmından göz ortasına ulaşıp hattı tamamlayın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
454 okuma
10 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?