Far Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Far Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Far Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Far çeşitileri günden güne artıyor. Makyaj yaparken kullandığınız farklı yapıdaki farlar, göz kalemi ve rimelle birleştiğinde bazen kötü sonuçlar doğurabiliyor. Far sürerken dikkat edilmesi gerekenler sizler için anlatacağım.

Far çeşitleri günden güne artıyor. Makyaj yaparken kullandığınız farklı yapıdaki farlar, göz kalemi ve rimelle birleştiğinde bazen kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu durumda, makyaj artistlerinin tavsiyelerine kulak vermekte fayda var!

Far bazı uygulayın!

Far bazı, göz makyajınızın daha kalıcı olmasını ve farın göz kapaklarındaki çizgilere dolmasını önler. Far bazını sürdükten sonra gözlerinizi birkaç saniye kapatıp bekleyin. Böylece, baz çizgilere dolmadan cilt tarafından emilir ve far için pürüzsüz bir zemin hazırlar.

Kalıcılığı artırın!

Göz makyajınızın gün boyu bozulmadan kalmasını istiyorsanız far bazının etkisini artırabilirsiniz. Nasıl mı? Far bazını uygulamadan önce, göz kapağını ve göz çevresini bir temizleme suyuyla silin, sonrasında göz kremiyle göz çevrenizi nemlendirin.

Fırçalardan yardım alın!

Fırçalar, göz makyajı uygulamasında önemli role sahiptir. Farı göz kapağınıza uygularken sünger uçlu fırçaları tercih edebilirsiniz. Farları dağıtmak için karıştırma fırçası kullanmalısınız. Göz kapağınız genişse karıştırma fırçasının büyüğünü seçebilirsiniz.

Krem far uygularken

Krem farlar için en rahat uygulama, parmak uçlarını kullanmaktır. Krem farınız çizgilere dolma yaparsa, yumuşak uçlu bir fırçayla dağıtabilirsiniz. Krem far dışında far kullanmak isterseniz, uyguladığınız fara yakın tonlarda mat bir far seçin. Gölgeli ve buğulu gözler elde etmek için, farı göz kapağınızın katlanma bölgesine sürün ve karıştırmak fırçasıyla dağıtın.

Toz far uygularken

Toz farları kullanırken, fırçaya fazla ürün almamaya dikkat edin. Fazla ürün aldığınız takdirde, fırçayı silkeleyin ve fazlalıktan kurtulun. Böylece, far uygularken tozutma riski de azalmış olur. Ayrıca, göz makyajını yaparken daha kontrollü hareket edebilirsiniz.

Benzer Konular :

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
460 okuma
12 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?