Hayatı Anlamak

hayatı anlamak

Hayatı Anlamak için neler yaparsınız, hayat zor mu acaba bu kadar? Www.KoLaySohbet.NeT ortamında Mobil sohbet için iştirak edenlere çok sorduk bu soruyu. Bedava sohbet yaparken siz hiç hayatı anladınız mı ya da anlamaya çalıştınız mı? Bunu kendimize de çok sormalıyız. Kazandığımız ne varsa, aslında sermayemiz de o. Bitmeden kullanmak elimizde. Aklımızın kıyılarından yola çıkarken hep bir liman aradık sığınmak için. Hayata inat yaşamak istercesine hem de. Gittiğimiz yollar bize kılavuzluk etti asırlarca. Oynadığımız bu hayat oyunu ne gariptir ki bazen bize roller yükledi. Kendi yazdığımız tiyatrolarda bile kendimiz oynamak zorunda kaldık hep. İnsan sandıklarımıza bile baş rol vermedik mi? Onlar bu role bizden daha çok yakışmadı mı? Sonrasında da bizden bir şeyler alıp gitmediler mi?

Bedava Sohbet

Bedava Sohbet

Hayatı Anlamak

Hayatı anlamak istedik belki de, anlamsızca ve yitirerek bazı şeyleri. Elimizden kayıp gidenlere dua ettik iyi ki gittiler diye. İyi ki daha fazlasını kaybetmediğimiz için buna da şükür demedik mi?

Hayırlısı diyerek attığımız bir çok adım sonrasında hep hüsrana uğradık elbette.

Aşıklar bunca çabadan sonra içine düştükleri hüsranı neyle izah ve telafi edebilecektir? Şimdi o katı, geri dönülmez gerçeğin içine gömülünmüştür. Aşık halinden utanç duymaya başlayabilir, çünkü yaşadığı hüsran dayanılır gibi değildir. Acaba o, daha önce aşık konumunda değil de, maşuk konumunda mı bulunuyordu? Kendini böyle aldatabilse yaşadığı hüsranın üstesinden gelebilir mi? Yanılmışım, diyebilir mi? Yazılı sohbet sitesiyle alakalı neler üretebilirdik sizlere, bunu yazmak aklımıza geldi birden, sürükleniyoruz bakın işte bir şeylere.

KoLaySohbet

KoLaySohbet

Kimileri, o aşktan, kendilerine yalnızca bir enkazın miras kaldığını itiraf edebiliyor. Ne var ki, bu itiraf, aynı zamanda, yaşanan aşkın inkarıyla birlikte oluyor ve yaşanan aşkın inkarına sebep oluyor. Çünkü maşuk konumunda bulunmak, aynı zamanda o aşkta inisiyatifi elinde bulundurmaya eş anlam oluşturuyor. Çünkü bir aşk reddedilecekse, bu ret ancak maşuk tarafından ilan edilebilecektir, aşığın bu bağlamda şansı yoktur.

İşte hayatı anlamak için ancak bu kadar zor bir aşamadan çıkıp gelmek ve aşık ile aşkı karıştırmamak gereklidir birbirine. Hayatın anlamı, belki de aşk adına bu şekilde özetlenebilir. Zaten aşkın olmadığı bir hayatın anlamı da olmaz. Ne dersiniz?

Www.KolaySohbet.NeT

Admin

27.06.2018

 

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
510 okuma
27 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?