İbrahim Tatlıses yine aday gösterilmedi

İbrahim Tatlıses yine aday gösterilmedi

İbrahim Tatlıses yine aday gösterilmedi

AK Parti`den 4. kez aday adayı olan İbrahim Tatlıses yine aday gösterilmedi.

24 Haziran seçimleri için aday listeleri belli oldu! AK Parti’den İzmir milletvekili aday adayı olan İbrahim Tatlıses bir kez daha aday gösterilmedi.

24 Haziran 2018’de yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde AK Parti’nin aday listesi belli oldu.

Daha önceki seçimlerde Şanlıurfa’dan 3 kez aday aday olan Tatlıses, 4. kez şansını İzmir’den aday adayı olarak denemişti.

Ancak İbrahim Tatlıses bir kez daha aday gösterilmedi.

AK Parti İzmir 1’inci bölgeden milletvekili aday adayı olan türkücü İbrahim Tatlıses, “Ben AK Parti’ye gönlümü verdim. Gerekirse kellemi de veririm” demişti.

AK Parti milletvekili aday listesinde kimler yok? İşte o isimler…

AK Parti’nin 24 Haziran seçimi için Yüksek Seçim Kurulu’na teslim ettiği milletvekili aday listesinde mevcut milletvekillerinden 149 isim yer bulamadı. Bu isimler arasında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AB Bakanı Ömer Çelik ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de var.

AK Parti’nin aday gösterilmeyen isimlerden bazılarını cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakan olarak değerlendirebileceği, bazılarının da yerel seçimlerde belediye başkanı adayı gösterilebileceği belirtilmişti.

AK Parti’nin popüler isimlerinden Faruk Çelik, Burhan Kuzu, Ahmet İyimaya, Adnan Boynukara, Ertan Aydın, Nurettin Yıldız, Zeyid Arslan, Şamil Tayyar, Yasin Aktay, Orhan Miroğlu gibi isimler de listeye alınmadı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
472 okuma
22 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • seçimde izmir halkından yiyeceği tokadı daha önceden akp tarafından :))) vurularak almıştır

  • biraz düşünebilse zaten milletvekili olamayacağını anlaması lazım. eğitimi yok, bilgi birikimi yok, kültürü yok. ne mok yemeye mecliste yer kaplayacak ki? çiğköfte yoğurup, megri megri diye inleyip bide üstüne maaş mı alacağını zannediyor?

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?