İlişkilerin Bitme Sebepleri

Kolay Mobil Sohbet Odaları

İlişkilerin Bitme Sebepleri

İki kişinin başlattığı karşılıklı hoşlanma ve heyecanlar ile başlayan, akabinde çiftlerin umduklarını bulamadıkların da yada birbirlerin den soğudukların da karşı tarafa sıraladıkları bahaneler İlişkilerin Bitme Sebepleri  zinciridir.

Kötü iletisim bicimlerinin yaygin olmasinin sonucunda gerceklesebilir iliskilerin bitmesi.

Örnegin; ilişkinin yazılı mesaj ile bitirilebilecek kadar hislerin ucuzlastırıldıgı bir cağda, bir cok sebebi kapsayabilir.Ucuz bahaneler, biten iliskiler, kırılan kalpler yada nasır tutmus hisler.Bir cok insana yetecek kadar genis yüreklerimizin olamaması, kapitalizminde insanlari yalnızlastırıyor olması sonucunda hep kendimizi düşünüyor olmamızdır belkide…

Bir tarafın diğer taraf için ya da bazen karşılıklı olarak birbirleri için yeterince “aşık, ilgili, sevecen, anlayışlı, sadık, seksi, şefkatli, vs” olmayışıdır. Ecnebilerin ilişkileri irdelerken sürekli kullandıkları “yeterince iyi olmak” kalıbıdır aslında bu.

O “yeterince iyi” nin içini nasıl doldurmak isterseniz, sizin için bir ilişkide en geçerli sıfat/sıfatlar neyse ve sevgiliniz olan insan bu sıfatlara ne kadar uygun ya da değilse bir ilişkinin bitme nedeni de çoğu zaman tam da budur. ve genellikle bir yol ayrımında “benim için yeterince iyi değildi” ya da “onun için yeterince iyi değildim” derken bulabilirsiniz kendinizi.

Bunların hepsi günümüz iletişim çağının ana arterleri olmakla birlikte bi’ çok şeyin köküne biz farketmeden kibrit suyu döküyor, baştan kabul edelim. (ha sadece ikili ilişkileri değil, bütün olarak insan ilişkilerini temelden etkiliyor, o ayrı, konu bu değil)

Kimi ekledin, niye ekledin,konuşuyor musun, mesajlaşıyor musun, kimle konuşuyorsun, okudun, niye cevap vermiyorsun falan diye liste uzar gider.

Günümüz insanlarının %80’i (kadın/erkek diye ayırmıyorum, maalesef her ikisi de yapabiliyor çünkü) bu konuların hiç birinde yeterince dürüst, yeterince net olmuyor veya olamıyor.

Bir insanın kafasında en çabuk şüphe uyandıran konular yazık ki bu başlıklar. Hatta ilerisi paranoyaklaşmaya kadar gidebiliyor, zaten şüphe tohumları bir kere yerleşti mi çok çabuk meyve veriyor. Kim ne derse desin bugün internet ortamı tüm ilişkilerimizin en büyük tehdidi konumunda. İnsan bizzat yaşamasa bile çevresindekilerin bu durumlardan biriyle karşı karşıya kalmasında bile ağır soru işaretleri taşımaya başlıyor. Kim bilir ne aşklar pisi pisine ölüp gidiyor.

Www.KoLaySohbet.NeT
Admin

07.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
188 okuma
7 Ağustos, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?