İlişkilerin Bitmesine Neden Olan Koşullar

Mynet Sohbet Odaları Chat Sohbet Siteleri Mobil Sohbet

İlişkilerin Bitmesine Neden Olan Koşullar

İlişkiler nasıl ki güzel bir biçimde yaşanıyorsa, aynı zamanda bitme durumu ile de karşı karşıya kalabilir.İlişkilerin Bitmesine Neden Olan Koşullar, Bu durum fazlası ile doğaldır. Çünkü her güzellik günün birinde bitebilir. Elbette ki ilişkinin sonsuz olması çoğu çift için arzu edilir. Ancak belli bir yerde tıkanmalar başladı ise terk edilme de kaçınılmaz olacaktır. Kimi zaman insanlar bunu kabullenmek istemeseler de ilişkilerin bitmesinde geçerli olan bazı nedenler dikkat çeker.

İlişkiler farklı ama bitme nedenleri aynı

Farklı Beklentiler

Çiftler arasında mutsuzluklar en çok beklentilerden dolayı oluşur. Beklentiler tam anlamı ile karşılanamadığında ortaya oldukça sıkıntılı olaylar çıkabilir. Beklentiye giren kişilerin tatmin edilmesi zaten imkânsız iken, aynı zamanda ilişkiden beklentilerin farklılık göstermesi de ayrı bir sorun olarak görülür.

Yaş Farklılıkları
Kimi çiftleri arasındaki yaş farkı oldukça fazladır. Tipik bir kuşak çatışması bu anlamda öne çıkabilir. Çünkü gerek farklı beklentiler, gerek yaşla ilgili sorunlar dikkat çekerken, en sık olarak ise evlilik, çocuk sahibi olma gibi konuların yaşa odaklı düşünüldüğünde kimi zaman problem yaratacağı durumudur. Çiftler de bu noktada ayrılık yaşayabilirler ya da terk etmeler görülebilir.

Güven Duygusu
Sevgi ve güven bir ilişkinin iki önemli sac ayağıdır. Bunun için de bu iki duygunun tam anlamı ile yaşanması gerekir. Güven duygusu zedelenmiş ise sorunlar daha da büyüyecektir. Ayrılık vakti de bu anlamda daha yakın olacaktır.
Asıl Sorunları Fark Etmemiş Olabilirsiniz; Bazen insanlar asıl sorunun ne olduğunu çözemezler. Bu tip zamanlarda çözüm de getirilemezken, sıkıntılar aşılamadığında ilişki de zedelenecektir. İşte bu tür anlarda en sık başvurulan yöntem ilişkiyi kurtarmak ve sorunları çözmek yerine bir tarafın diğerinden umudunu kesip kendi yoluna bakmasıdır; yani ayrılık kaçınılmazdır.

Değer Yargılarının Farklı Olması
Bu konu belki de ilişkinin sonlanmasına dair en önemli, en kritik konu olarak görülebilir. Çünkü hayata karşı duruş, kişinin kendi değer yargıları ve önemsediği unsurlar birbirlerinden farklı düşebilir. Kimse de kırmızı çizgileri ihlal edilsin istemez, bu da ayrılığı getirir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
374 okuma
7 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • olsa olsa egodur diyorum,
    çünkü ben anlayamıyorum şu kısacık dünyada iki insan neden sürekli kavga eder, neden birbirini kırar, neden verdiği sözleri unutur, neden kendisine verilen sözler kıymetsiz gelir? hayat zaten yeterince zorken, her birimizin başına türlü felaket geliyorken ya da çevremizdeki olumsuzlukların bu kadar etkisinde kalıyorken zaten yalnız geldiğimiz ve yalnız gideceğimiz bir düzenin parçasıyken, o aradaki kısacık zamanı güzelliklerle dolu geçirmek varken, birlikte anları paylaşmak ve her şeyi beraberce göğüslemek varken birbirini belli bir zaman diliminde sevmiş iki insan nasıl olur da böyle kutsal ve güçlü bir duyguyu hiçe sayıp egosuna yenik düşer ve o ilişkiyi bitirir ben sahiden anlayamıyorum. aldatmak, yalanlar, ilgisizlikler, artık sevdiğini beğenmemeler, başkasına aşık olmalar, doyumsuzluklar ve daha bir sürü sebep evet olsa olsa ego’dur ancak.

  • hiç bir zaman sebeplerin değil sonuçların bir manası olduğunu anlamak istemeyen bizlerin anlamsizca irdelediği ve zaman kaybından başka hiçbir işe yaramayan nedenledir. ortada bir sonuç varsa nedenlerine inip eşelemek fayda etmez. daha korkunç olan kısım bitmesinden korkup işkenceyi uzatan kısımdir. yani umut etmek. her şeyin iyi olacağına umut etmek. oysa ki bir inanabilsek kendimize her bitişin yeni bir başlangıcı beraberinde getirdigine. ıste o zaman ne o işkenceyi yasaticaz kendimize ne de böyle nedenler üzerinde durarak yeni zindanlar öreriz hayatimiza. her bitiş yeni bir baslangictir yeterki siz yeniden dogmayi becerebilin hayatınızda.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?