İlişkinin Son Bulmasına Neden Olabilecek Durumlar

Chat Sohbet Odaları

İlişkinin Son Bulmasına Neden Olabilecek Durumlar

İlişkinizde her şeyin yolunda gittiğini ve kusursuz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.İlişkinin Son Bulmasına Neden Olabilecek Durumlar. Asla tartışmıyor olmanız veya iyi giden bir seks hayatına sahip olmanız, size bu ilişkinin sonsuza kadar süreceğini düşündürebilir. Ancak bütün bunlar ayrılık sebebiniz de olabilir.

İlişkiyi Bitiren Nedenler, Erkekleri ve Kadınları Rahatsız Edebilecek Davranışlar

Partnerinize Çok Bağlı Olmanız:

Sağlıklı bir ilişki için çiftlerin birbirine bağlı olması önemlidir. Ancak bu bağlılık tek taraflı olmamalıdır. Aksi halde ilişkinizde ciddi sorunlara sebep olacaktır. Partneriniz yokken kendinizi güven de hissetmemeniz, sürekli yanınızda olmasını istemeniz ve tek başınıza bir şeyler yapmaktan korkmanız, İlişkinize fazla bağlı olduğunuzu gösteriyor demektir. Partneriniz zamanla bu kadar yoğun ilgiden bunalıp ilişkiyi bitirmek isteyebilir.

İyi Giden Seks Hayatı:
İyi bir cinsel hayatın ilişkinizin bitmesine sebep olabileceğini biliyor muydunuz? Cinsellik ilişkinin olmazsa olmazıdır fakat sorunlarınızın üzerini kapatmak için cinselliği tercih etmemelisiniz. Seks hayatınız iyi olduğu için sorunlarınızı görmezden gelip tartışmanın sonunu sekse bağlamamalısınız. İlerde ufak bir sorunla karşılaşırsanız ilişkinizin aniden bitmesine sebep olacaktır.

Birbirinize Çok Benzemeniz:
Birbirinize ne kadar uyumlu olursanız, ilişkinizin o kadar iyi gideceğini mi düşünüyorsunuz? Eksik yönlerinizi birilerinin tamamlayacağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Asosyal biriyseniz sizi sosyalleştirecek biriyle birlikte olmanız ilişkinizde çok daha mutlu olmanızı sağlayabilir. Ya da fazla endişeli biriyseniz sakinleştirecek yapıda biri olması kendinizi daha iyi hissetmenize sebep olacaktır. Fakat kendinizde sevmediğiniz özellikleri partnerinizde görmeniz tahammül sınırlarınızı düşürerek büyük tartışmalara neden olabilir.

Asla Tartışmamanız:
Partnerlerin birbirlerine hakaret ettikleri sürekli seslerin yükseldiği bir ilişkinin sağlıklı olduğunu söylemiyoruz. Ancak tartışmaların yaşandığı bir ilişki sağlıklı değildir. Tartışmaların ilişkiniz için iyi olduğunu düşünüp farkında olmadan bir şeyleri içinize atmış oluyorsunuz. Mutlu olmanın sırrı partnerinizle sorunlarınızı tartışarak çözmekten geçer. Aksi halde içinizde biriktirip bir anda patlamanıza ve ilişkinizi bitirmenize sebep olacaktır.

Ortak Amaçlarınızın Olması:
partnerinizle ortak hayat amaçlarınızın olması güzeldir elbette, ancak tüm ilişkinizi bu amaçlar üzerine kurmamalısınız. Çünkü zamanla diğer insanlar gibi sizde değişeceksiniz. Çiftelerden birinin amaçlarından vazgeçmesi ilişkinin bir anda çökmesine sebep olacaktır. Başka ortak noktalar edinmeniz ilişkinizin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Fedakarlık Yapmanız:
Partnerinizi mutlu etmek için kendi karakterinize pek uymayan şeyler yapmanız gerekebilir. Ama sürekli kendi hayatınızdan ödün vermeniz karşı taraf için fedakarlık yapmanız sadece size değil ilişkinize de zarar verir. Zamanla partneriniz bu durumu fark etmemeye başlar hatta bir noktadan sonra sizin bu tavırlarınız bir görev haline gelebilir. Küçük bir olayda bile taviz veren taraf siz olmadığınızda, bu durum ilişkinizde soruna yol açacaktır.

İlişkinizde Bu Hataları Yapmayın!

Basit gibi görünen, fakat bir araya geldiğinizde ilişkinizin pat diye bitmesine sebep olan birçok alışkanlık var. Daha sonra “Neden beni terk etti, hiç bir kabahatim yoktu” dememek için lütfen daha dikkatli davranın.

ilişkiyi bitirebilecek hatalar

İlişkide erkekleri rahatsız edebilecek durumlar

-Topluluk içerisinde bulunan kadının, aşırı derecede sevgi sözcükleri kullanması.
-Yolculuğa çıkarken gereğinden fazla eşya alması.
-Kadındaki kıskançlık ve sahiplenme duygularının aşırı olması.
-Makyaj malzemeleri ve bakım ürünlerinin çok önemli eşyalar gibi görülmesi.
-Devamlı sevgi sözcükleri duymak istemesi.
-Saatlerce alışveriş yapılması.
-İlişkide kadınları rahatsız edebilecek durumlar:
-Erkeğin burun karıştırma, gaz çıkarma ve geğirme gibi kaba davranışlarda bulunması.
-Islak havluların, kirli çorapların yerlere atılması.
-Konuşurken başka şeylerle meşgul olması.
-Evde tükenen bir şeyin yerinin doldurulmaması.
-Gereksiz yere ve aşırı derece sarhoş olunması.
-Erkeğin korku filmi seyrederken korkması.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
3 yorum
374 okuma
3 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (3 Yorum)

 • bir gün bir zaman gelmiştir, artık size bakan gözler sıcak değildir, belki de o da farkında değildir, belki o da sizin varlıgınıza alısmıstır ama artık sadece 2 arkadas gibi yakınsınızdır.

  belki de bir gün o cok uzaklara gitmiştir, aslında bitmeyebilecekken artık sizi habersiz bırakmısdır, siz ona söylemişsinizdir “bak ara beni, nasılsın haber ver merakta bırakma beni” diye ama o aramamıs sizi yok saymıstır, o an ilişki bitmiştir…

  belki de bir sabah uyanmışsınızdır aynaya baktıgınızda eskiden kendinizi onun sevgilisi olarak tanımlarken, o sabah sadece sizsinizdir karsınızda ki onsuzsunuzdur, birsey siz uyurken cekilmiş gitmiştir içinizden, işte o an o sizin için bitmiştir, ilişkiniz bitmiştir

  belki de birgün size dönüp artık ben eskisi gibi hissetmiyorum, düşünmem lazım seni sevip sevmediğimi demiştir, düşünmesine gerek yoktur aslında agzından o sözler dökülürken o kadar kırmıştır sizi üzmüştür ki o an ilişki bitmiştir, artık tekrar sevdiğini düşünse de siz birlikte olsanız da sadeca boşa kürek cekiyorsunuzdur, o ilişki coktan bitmişti…

  belki de birgün size ara verelim mi? demiştir. o ara bitmez… ama o an o ilişki biter…

  belki de birgün bir kız gelmiştir yanınıza haberci görevini o üstlenmiştir bu sefer. “dün aksam erkek arkadasının evinde kaldım” deyivermiştir. ne oldugunu sasırmıs anlam verememişsinizdir. tek bildiğiniz o an o ilişkinin bittiğidir…

  belki de bir gün siz bir yanilgiya düsüp kendinize hakim olamayip dogru kararlari veremeyip bir baskasiyla olmak istemissinizdir sadece bir geceligine de olsa… ama bu iliskinizi bitirmeye yetmisdir, artik dürüst degilsiniz ve sucluluk duygusuyla yanip tutusuyorsunuzdur…

  belki de (bu en kötüsü de olabilir) sevdiceğim dediğin yanında kendini güvende hissettiğin sana kimsenin yapamadıgını yapmaya calısmısdır, size siddet uygulamısdır, sizi istemediğiniz bir seylere siddet uygulayarak zorlamısdır, amacına ulsıp ulasmaması yarı yolda cayması devam etmesi önemli değildir, o ilk hamleyi attıgı an size duygusal olarak en büyük olan yarayı acmısdır. sizin içinizdeki kendisini öldürmüştür kendi elleriyle…

  işte ilişkiler böyle bir anda bitiverir, oraya kadar nasıl gelinir ama orasını kimse hala bilemez…

 • ellerinize saglık güzel bi konu ilişkilere bide bu açıdan bakmak gerekir demi ama

 • Biten bir ilişki her zaman akıllarda kalır. Yaşanan onca güzel şeyden sonra hatırlamamak vefasızlıktır.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?