Instagram’da Fenomen Olmak İçin Bunları Yapın

Teknoloji ve Sosyal Medya

Instagram’da Fenomen Olmak İçin Bunları Yapın

Instagram, fenomen olmak için en iyi yer! Yaptığınız paylaşımları daha fazla kişinin görmesini mi istiyorsunuz? İşte Instagram’da Fenomen Olmak İçin Bunları Yapın.

1. Hesabınızı Geliştirin

Hesabınızın isminden başlayalım. Her şeyde olduğu gibi burada da akılda kalıcı bir şey olmalı. Sadece akılda kalıcı olmakla yetmiyor. Aynı zamanda paylaşım yapacağınız konu neyse onunla da alakalı olmalı.

Profil fotoğrafına gelelim. Sıradan bir şey olmamalı. Görünce dikkat çeken, havalı olan, bakıldığı anda beğeni kazanan bir fotoğraf seçmelisiniz.

2. Yaratıcı Şeyler Paylaşın

Hesap isminiz ve profil fotoğrafınız hazırsa bir fotoğraf çekin ve gönderin gitsin. Durun durun bir dakika! Şaka yaptık. Hemen öyle her şeyi göndermeyin. Paylaştığınız fotoğraf yaratıcı olsun. Yine bakıldığı anda beğeni kazanacak bir şey olmalı. Sıradan şeyleri görmeyi kimse istemez. Etraf onlarla dolu. Ancak unutmayın yaratıcı şeyler de oldukça fazla. Elinizden gelenin en iyisini yapın. Küçük ışık oyunları fotoğrafınıza güzellik katabilir. Ayrıca hikayeler özelliğini de aktif olarak kullanmanız size fayda sağlar.

3. Trendleri Takip Edin, Instagram’ı İyi Kullanın

Hashtag’lere bakın, nelerin trend olduğundan haberiniz olsun. Bu hashtag’leri kendi fotoğrafınıza eklemeniz size daha çok takipçi (dolayısıyla daha çok beğeniniz olacak ve bu da size artı olarak geri dönecektir) kazandıracaktır.
Takip ettiğiniz kişilere yorum yazmayı ihmal etmeyin. Ayrıca hesabınızı diğer hesaplarınızla bağlamanız da en başta size takipçi kazandırmada faydalı olacaktır.

Kim bilir belki de bir fotoğrafınızın altına fotoğrafla ilgili olarak takipçileriniz kendi arkadaşlarını tag’lemek ister. Bunu teşvik etmeniz de işe yarayacaktır.

4. Takipçilerinizle İletişim Halinde Olun

Az paylaşım yapmayın. Akılda kalmanız için paylaşım sayınız iyi olmalı. Ancak sürekli paylaşım yaparak da insanları sıkmayın. Birçok fotoğraf çekin ve en iyilerini seçin.Gönderi yaparken yazdığınız metin bir konuşma başlatır gibi olursa (bu da teşvik edici bir unsur) daha fazla yorum geldiğini göreceksiniz.

5. “Başkası Olma Kendin Ol”

Sakın ama sakın başkasını taklit etmeyin! Yaratıcılık demiştik ya, bu sadece fotoğrafınızda değil, tamamen hesabınızla alakalı. Daha önce yapılan bir şeyi yapmak istiyorsanız kendi farkınızı ortaya koymalısınız.

Benzer Konular :

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
288 okuma
31 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?