Irc Forumları

Irc Forumları

Irc Forumları

Google üzerinde şimdiye dek Irc Forumları olarak bir çok hizmetlerimiz olmuştur, kendimizi geliştirmek amaçlı ve siz değerli ziyaretçilerimiz için daha fazla hizmet vermek adına çalışmalarımız hızla devam etmektedir. İrcforumları Hizmetleri bunlardan bir tanesi olup güzel ve özel sohbet konuları ile karşınız da olacağız.

Sanal ortamda irc forumların da aynı kültürden olan hemşerilerinizle buluşarak tanışma fırsatı bulacak ve yakınlıktan dolayı reel ortamlarda bile görüşme imkanlarına sahip olacaksınız.Her bölgeden uzak yakın mesafesi sınırlaması yapılmadan arkadaşlıklarınız, dostluklarınız da olmaktadır, lakin aynı sohbet odaların da kurulan arkadaşlıklar mesafenin yakın olması nedeni ile yüz yüze görüşme tanışma imkanınız da olacağından dolayı arkadaşlığınız sadece sanalla kısıtlı kalmayıp normal hayatınız da yansıyacaktır.Bu ayrıcalıktan faydalanmak kendi oturduğunuz muhitten insanlarla tanışma şansını yakalamak için herkes kendi şehrine özel sohbet odalarımızı ziyaret edebilirler.

Türkiye’nin En Büyük IRC Forumları Kullanıcıları Topluluğu

Muhabbet, arkadaşlık, dostluk adına kurulmuş İrcforumları sitelerimizde amacımız Türkiye genelindeki değerli arkadaşlarımıza hizmetler vermek. Eger ircforumlari.net’in irc girisini kullanmak isterseniz mirci download edip mirce irc.mirc.com.tr yazarak ircforumlari sahibi, adminleri, moderatorlerine ulasip birebir ilesitim sağlayabilirsiniz.

Bir sunucunun, duyurularını ilettiği, kullanıcılarının fikirlerini aldığı, çeşitli anketler ve oyunlar sunduğu forumlar, irc sunucularının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Saygın ve ciddi bir ortamda yardımlaşmak, haberleşmek, bilgi paylaşmak ve bilgi almak isteyen herkes İrcforumlarına katılabilir.

KolaySohbet.Net Ailesi Olarak İrcforumlari.Net Yöneticilerine Ve Emegi Gecen Herkeze Teşekkür eder iyi Çalışmalar Dileriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
476 okuma
6 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

 • Fiziksel sağlık

  Chat: Zihinsel ve sosyal yönleriyle birlikte genel sağlık kavramının üç bileşeninden biridir.Bu, kişinin fiziksel çevre, organizmanın durumu ve işleyişi anlamına gelir. İyi fiziksel sağlık genellikle diğer kişisel boyutlar üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir ve bunun tersi de geçerlidir.

 • aslen belli kural ve konsepte göre, insanların bir arada bulunduğu bir platform olan forum türkiye’de büyük çoğunlukla maddi amaçlarla kurulmaktadır. hoş internet çoğu kişi için bir kazanç kapısı ancak “forum” bu kapılardan en sık kullanıladır çünkü; forum kurmak, bilgisayara xp yüklemek kadar kolaydır.

  bir forum sitesi tartışma, ortak paydada buluşma, eğlence gibi pek çok işe yarar. sözlük gibi cümleleri belli bir kalıba uydurma zorunluluğu yoktur. bu açıdan insanlar forum ortamında daha rahat hareket eder. tabi bunun sonucu olarak da kalite düşer. sözlüklerde bir üyeye ayar verecekseniz onun yazısını alıntı yapamazsınız, ya da doğrudan adını kullanarak cümle kuramazsınız. forumlarda ise kurallar çerçevesinde doğrudan ayar verebilirsiniz. bire bir tartışabilirsiniz. bu açıdan forum platformu sözlükten daha rahattır ancak sözlük gibimsiler forumlardan daha kalitelidir.

  forum sitelerinden en tanınmışlara bakarsak onlarca reklamın iç içe alt alta olduğunu görebiliriz. tabi ki verilen emeğin karşılığı alınmalıdır ancak üyelere ya da ziyaretçilere de işkence etmeye kimsenin hakkı yoktur. forumların da kuruluş amacı bilgi ve fikir paylaşımı olmalıdır. bu genellemenin dışında olan siteler de muhakkak vardır.

 • kullanılan programın kalitesinden ziyade o programı kullanan kişilerin kalitesinin önemli olduğu, çağdaş anlamı ile okullarımızda sık sık uygulanan bir tartışma yöntemi olan münazaranın sanal ortamdaki ikizi olan kavram.

  günümüzde türkiye’de maalesef site ve forum sahiplerinin çoğunluğu iyi forumu sadece mesaj ve konu sayısı fazla forum olarak algılamakta ve buna uygun olarak niteliğe dikkat etmeksizin sadece copy paste içerik veya dosya paylaşımı konularına yönelmekte. oysa az kişinin bulunduğu ama kaliteli kişilerin bulunduğu forumlar da mevcut.

 • internetin telefona sıçramadığı dönemlerde samimi bir ortamı ifade ederdi. çelişki gibi geliyor; dışarıdaki yaşamda rütbe ya da kariyer samimiyeti ortadan kaldırırken, bu sanal platformlarda aksine samimiyeti geliştiriyordu. özellikle rütbelerin kolay verilmediği ve nicklerinde kimlik gibi itibar gördüğü dönemlerde çürüklerini bir kenara alırsak; sıkı dostluklar kurulabiliyordu, tabii ki düşmanlıklarda. ben, bu dönemlerde sıkı arkadaşlıklara tanıklık ettim… elimi bile sıkmayan ve kilometrelerce ötedeki arkadaşımdan borç para bile alabiliyordum; aramızdaki güven, samimi ortam benim ona yalan söylemeyeceğimin ve ayrıca forum yöneticisinin de bir ahlaksızlığımda ceza kesebilme ve uzun süreler konular ve yardımlar yaparak kazandığım rütbemi alacağımı da biliyordu. hiç kimse, forumda nick ve rütbesine bir zarar gelmesini istemezdi; öyle itibarı vardı.

  yeraltı denilen forumlardaki nickler de ilginçti, birbirimize isimle değil nickle seslenirdik, zaten öyle tanırdık, bu nickler bazen türkçe olurdu ama ironi içermezdi. hack atak için sembol bir anlamı olurdu güya, mesela: “sanal eşkiya – devriye – yalnız kartal – aynasız – gibi. genelde de geceleri online oluyorduk. win. messenger’daki iletilerimiz de biraz değişik olurdu. sanki önemli sansasyonel işler peşinde gibi: “rahatsız etme! – önemliyse yaz! -operasyondayım” operasyon dediği de, web attack / index falan… biraz da sürreal kafalardık ama yine de güzeldi.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?