İzmir’dE Kahvaltı Mekanları

İnsanlığın Sonu

İzmir’dE Kahvaltı Mekanları

Bir tek zengin kahvaltı kültürü biz türklerde var.Hatta bir haber sitesinde okumuştum en zengin kahvaltı çeşidi biz türklerde var.Öyle ki şu resmi bulmak için 10 dakika aradım fakat yabancıların internet sitelerinde öyle zengin bir kahvaltı sofrası yok maalesef.

Ya yulaf ya bir kek ya kruvasan yada bir tabak meyveli müsli.Nerde o domatesler, zeytinler, patates kızartmaları çeşit çeşit reçeller.Neyse…Daha fazla canınız çekmesin.Bir İzmir’li olarak her yerde kahvaltı yapmışlığım var.
Nerede ne yenir burada herkes bilir.İzmir İzmir dışında büyük şehir.Ama kendi içerisinde küçücük bir şehir. 🙂
Hadi bakalım o nefis kahvaltılar nerede yapılırmış.

KORDON-TUZU BİBERİ;

İzmir’in kordonunu bilmeyen eminim ki yoktur.Akşamları ne kadar kalabalıksa sabah saatlerinden gündüz 12’ye kadar da kahvaltı için en kalabalık yerler buradadır.Eskiden baryumu vardı en nefis kahvaltısı olan mekan ama şimdi kesinlikle Tuzu Biberi.Hemde bir tane değil iki tane kahvaltı edilecek yeri var. Biri Alsancak vapur iskelesinin karşısı.
Diğeri Zarayı biraz geçince.Kahvaltısının zenginliği göz kamaştırır.Oturacak yer bulamaz hatta üzerine sıra beklersiniz.
Ama birşey diyim mi,
Bir tek pişiyi de Tuzu Biberinde yersiniz benden söylemesi.:)Verdiği kahvaltıya göre fiyatlarda uygun.
Tek kişilik kahvaltı (fakat iki kişiye yeter) 22.00 TL.

BUCA-KAYNAKLAR;

İşte böyle gördüğünüz gibi yemyeşil bir yer kaynaklar köyü.Hem İzmir’in içinde hem İzmir’in dışında gibi.Pazar günü giderseniz köyün meydanında pazar görürsünüz.Hepsi hem el hemde ev yapımıdır.Reçeller, domatesler, günlük yumurtalar ve ekşi maya ekmeği.

Denk gelirseniz kesin ekşi maya ekmeğinin tadına bakın derim vazgeçemeyeceğiniz den eminim.Gelelim nerede kahvaltı yapacağız sorusuna, Köy meydanına gelmeden okulun hemen karşısında Konyalı Bacılar diye çok salaş bir mekan var.
Kışın içerde kömür sobası yanar. Ekmekler üzerinde kızarır.Sadece kadınlar çalışır.
Domatesleri, salçaları hepsi kendi yapımları.Ah birde gözlemeleri var.
Favorim otlu gözleme.
Kaynaklar köyüne girdiğinizde başlıyor kahvaltı yerleri ama orası bir köy ve yapmak istediğiniz köy kahvaltısıysa ve organik birşeyler yemek istiyorsanız gideceğiniz yer Konyalı Bacılar.
Fiyatları da inanılmaz uygun.

Şimdilik bu iki mekanı paylaşıyorum.

Mutlu bir gün olsun…

Www.KoLaySohbet.NeT

Admin

14.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
205 okuma
14 Ağustos, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?