Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri ve süreleri birbirinden farklıdır. Erkekler için belirlenen süre 5 ile 9 dakika arasında değişirken (erken boşalma problemi olan ve boşalmayı kontrol altına alabilen erkekler dışarıda tutulmuştur.) Kadınlar için ise bu süre 10-15 dakika arasındadır. Orgazma ulaşma süreleri cinsel uyarılar ve dürtülerle doğrudan ilgilidir. Kendisini tanımayan kadınların ve erkeklerin çoğu orgazma ulaşamazlar ve cinsel mutluluğu yakalayamazlar.
Erken boşalma hem kadınlar için hem de erkekler için bir kabus halini alır. Erken boşalmak tercihtir kitabı ise sorunun büyük oranda psikolojik kökenli olduğunu gözler önüne sererek basit çözümler önermektedir. Erken boşalma problemine son vermek ve mutlu bir cinsel hayatı yakalamak için erken boşalmak tercihtir kitabını okuyabilirsin. Tercihler kişiseldir ve değiştirebilir.

Uzun lafın kısası cinsel dürtüler ve cinsellik kadınla erkek arasında ciddi farklılıklar gösterir. Özellikle gençlik döneminde edinilen yanlış bilgiler ve tecrübeler kişinin tüm yaşamı boyunca cinsel hayatını etkileyebilir.
Çiftler cinsel mutluluğu yakalayabilmek için önce kendilerini sonra da karşısındakini tanımak cinsel dürtüleri keşfetmek durumundadır.

Kadın ve erkek orgazmı arasındaki fark

1. Orgazm yolunda, yani seks sırasında biz kadınlar süreç odaklıyızdır. Erkeklerin aklı ise hep sonuçtadır aslında.
2. Pek çok kadın orgazmın ‘o’sunu bile yaşamamış, bazısı yollarını gözlemek, hatta taklidini yapmak zorunda kalmış olsa da aslında orgazm olmak kadınlar için daha kolay. Çünkü bizim bedenimiz orgazm olmaya yatkın olarak tasarlanmış. Orgazm olmamızı zorlaştıransa bedenimizi keşfetmemiz ve cinselliğimize sahip çıkmamız.

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

3. Kadın bedeni duygular ve temaslar aracılığıyla uyarılır. Erkeğin uyarıcısı ise gördükleri ve zihninden geçirdikleridir. O yüzden sekse bizden çok daha kolay hazır olurlar.
4. Kadın orgazmında önsevişmeye yeterli zamanı ayırmak önemli. Çünkü biz dokunulmak, öpülüp okşanmak, koklanmak ister. Erkeklerse erekte oldukları an hemen atağa geçmek isterler. Ama o iş öyle olmaz. Erkeğin orgazmı geciktirip kadını öncelemesi seksin mutluluk anahtarıdır.
5. Erkek sertleşemezse seks olmaz. En azından genital yollardan… Ama kadın ıslanmadı mı bir kayganlaştırcı krem her şeyi çözebilir. O yüzden haklarını teslim edelim, erkeklerin işi zor…
6. Tabii ki kadınların orgazmı erkeklerinkinden daha güçlü! Bir kere biz aşamalı olarak orgazm oluyoruz. Bazımız orgazma 5 dakikada ulaşıyor, bazımızda bu süre 20 dakikaya çıkabiliyor. Erkeklerinki ise genellikle birleşmeden sonra 4 ila 11 dakika arası bir süre istiyor.

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

7. Biz kadınların kafası rahat değilse orgazm olması pek güçtür. Bunu hepimiz bilir, deneyimleriz. Bunun bilimsel bir açıklaması da var. Klitorisimizdeki sinirler, uyarıldıklarında beynimizdeki zevk noktalarıyla temas kurarak, vücudumuzun kendimizi iyi hissettiren nörokimyasallar salgılamasına sebep olur.
8.Erkeğin ereksiyonu kan akışının penis bölgesine yoğunlaşmasıyla olur. Kan penise pompalanır ve ereksiyon gerçekleşir. Kadınınsa sekse hazır olması için kendini iyi hissetmeye, yani nörokimyasallar salgılamaya ihtiyacı vardır.
9.Kadınlar art arda birkaç kez orgazm olabilir. Hatta kadınlar bu birkaç orgazmı birbiri içine geçmiş ve giderek yükselen zevk dalgaları halinde yaşayabilirler. Erkeklerinse orgazm olduktan sonra genellikle bir süre beklemesi gerekir. Bu süre de erkekten erkeğe değişir.
10.Erkeklerin orgazmı kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde yaklaşık 4 saniye sürüyor. Biz kadınların orgazmı ise 15 saniye süreye kadar çıkabiliyor. Orgazm sonrası tatlı kas kasılmalarıyla zevkin devam etmesi de cabası! Şanslıyız vesselam.

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Kadın ve Erkek Orgazm Seviyeleri

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
6 yorum
927 okuma
24 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?