Kendiniz Olmak İçin Geç Değil

Kendiniz Olmak İçin Geç Değil

Kendiniz Olmak İçin Geç Değil

Yapabilirsiniz Kendiniz Olmak İçin Geç Değil. Hayat sizi her ne kadar farklı kimlikler takınmaya zorlasa da şöyle bir kendinize bakabilir, aynadaki yansımanızı tahlil edebilirsiniz. Siz kimsiniz ve kim olmak istiyorsunuz. Gün içinde anne, eş, birilerinin çocuğu, birilerinin patronu ya da çalışanı olabilirsiniz. Eş olmak, birileriyle arkadaş olmak, sosyal kimliğinizin size yüklediği görevleri yerine getirmek zorundasınız. Peki ya yalnız kalınca, peki ya samimi bir ortamda?

İşte orada zorunlu personalarınızdan sıyrılın. Kendiniz olun! Korkmayın, eşiniz saçınızı dağınık bıraktınız diye başka arayışlara girmez. Ya da pedagogunuzun söylediğinizin aksine çocuğunuza şöyle bir içten “canım benim, canımın içi” dediğinizde kimlik bunalımı yaşamaya başlamaz. Aksine siz siz olursunuz onlar da gerçek sizle birlikte olmanın ne büyük bir nimet olduğunu keşfeder

Kendiniz olabilirsiniz. Bakın inanmazsınız ama gerçek bir dünya var. Mesela her gün onlarca yerden check-in yapıyor olabilirsiniz. Ama bir kez olsun o check-in mekanlarına bir dostunuzla gitmiyorsanız sanal lezzetler in bir süre sonra tadının kaçtığını görebilirsiniz. Eğer her gün sektirmeden fotoğraflarını “like” ettiğiniz kişinin “Hastanedeyiz” bildirimine de ‘like’ koyup telefonla aramıyorsanız, bir ihtiyacın var mı, geleyim mi diyemiyorsanız kusura bakmayın ama siz de en az onun kadar gerçeklikten uzaklaşıyor ve sanal bir gölge oluyorsunuz demektir.

Hiçbir zaman, hiçbir şey için geç değildir!

Kendinizi bulabilirsiniz! Bir düşünün. Sahi neydi sizin en sevdiğiniz şarkı? En çok hangi arkadaşınızla muhabbet etmeyi severdiniz siz? Çocukken en sevdiğiniz oyun hangisiydi? O zaman neden o oyunu çocuğunuzla oynamıyorsunuz, neden kendinizden bu kadar uzaklaşırken sürekli kendi benliğinize bu kadar vurgu yapmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Biz söyleyelim. Çünkü benliğinizi koruyamıyorsunuz. Bir kalkan istiyorsunuz ve sürekli ben diyorsunuz ama siz siz değilsiniz aslında.

Kendiniz olabilirsiniz. Bir kez buna karar verin. Yaşamınızdaki terazilerin doğru tartıp tartmadığını bir kontrol edin. Yanlışsa düzeltmenin çok fazla yolu var. Yaşamınızı kendiniz gibi yaşamanın pek çok olanağı var. Bir kararınız yeter.

Kendiniz olabilirsiniz. Güvenin.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
219 okuma
25 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

 • MEVLANA ‘nın dediği gibi;

  Hiç bir zaman geç kalmadınız,
  Kaç kere yoldan dönmüş de olsanız,
  Kaç kere döndürülmüş de olsanız,
  Dünyanın bütün günahını taşıyor da olsanız,

  Hayatınızdaki her şeyden kendinizi suçlu hissediyor da olsanız,
  Kendinizin “yüreğiniz” tarafından kabul edileceğine inanmıyor olsanız da
  Siz yine de “kendinize, yüreğinize” yürüyünüz…
  Hiç kimse size inanmasa da, siz kendinize inanın..

  Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî

  Daima hayallerinizi gerçekleştirebilecek enerjinizin olması dileği ile…

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?