Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Yemekleri bu kadar lezzetli yapan kullanılan bazı malzemelerdir.Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?  Çoğu yemeği yaparken hem lezzet katsın diye hem de renk vermesi için salça kullanırız. Ama yemeği yaparken ya salçayı kıyafetlerimize, halıya veya örtüye dökersek o zaman ne yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? Aslında salça lekesini çıkarmak basittir. Burada önemli olan lekenin nasıl ve hangi yüzeyde olduğuna dikkat ederek uygulanacak olan işlemi bilmektir. Çünkü halıdaki bir işlemle kıyafetteki işlem aynı olmayabilir. İşte bu yazımızda salça lekelerine karşı nerede hangi işlemi uygulamanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar?

Öncelikle kıyafetteki lekeli bölgeyi kesinlikle hemen ovmuyoruz. Kıyafetten Salça Lekesi Nasıl Çıkar? İlk müdahaleyi doğru yapmak çok önemlidir. Çünkü leke kıyafete daha çok yayılabilir. Salça bulaştığı anda hemen bir kaşık yardımı ile salçayı etrafa bulaştırmadan sıyıralım ve o bölgeye biraz tuz dökelim (Salça kurumuşsa lekeyi tuzla ovmalıyız). Sonrasında kıyafeti ters çevirip salçanın döküldüğü alana biraz su damlatılır; ancak diğer tarafa nüfuz etmemesi gerekir.

Daha sonra kıyafeti düzüne çevirip lekeli bölgeye havlu koyup sıvı deterjanla yavaşça ovalım. Lekenin çıktığını gördükten sonra kıyafeti makineye atalım. Farklı bir çözüm olarak da kıyafetinize hiçbir işlem uygulamadan güneşe karşı asın ve 2-3 saat sonra alın. Aldığınızda lekenin çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
331 okuma
28 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?