Koltuk altı kararması neden olur, nasıl geçer?

Koltuk altı kararması neden olur, nasıl geçer?

Koltuk altı kararması neden olur, nasıl geçer?

Daha çok yazın önemsenen koltukaltı kararması, belli nedenler sonucunda ortaya çıkabilir. Koltuk altı kararması neden olur, nasıl geçer? Bunları şöyle sıralayabiliriz.

Yazın aşırı terleme, koltukaltını jiletle alma, kullanılan ağdanın kalitesiz olması, epilasyon sonrası meydana gelen koltuk altı kararmaları gibi çeşitli dış etkenlere bağlı olan sebepler sıralanabilir.

Şimdi, size vereceğimiz yöntemleri uygulayarak koltukaltında meydana gelen kararmalardan kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Koltukaltı kararmalarını geçiren doğal tedavi yöntemleri

Dilimlenmiş patates yöntemi :
İnce bir dilim patatesle koltukaltınızı ovuşturarak burada meydana gelen esmerliği önleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken koltukaltı bölgenizi patates dilimiyle her gün 10 dk boyunca ovalayın. Belirli bir zaman sonra rengin açıldığını fark edeceksiniz.

Şeker yöntemi :
Koltukaltı kararması için bir diğer yöntemde şeker yöntemidir. Bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı şekeri karıştırarak koltukaltı bölgenizi düzenli aralıklarla ovun. Bu uygulamayı duştan sonra yapmak daha etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Süt yöntemi :
Sütte yer alan vitamin ve yağ asitleri cildi aydınlatma özelliğine sahiptir. İki yemek kaşığı süt, bir çay kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ile bir hamur
oluşturun. Cilde uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk su ile durulayın. Bu hamur cildin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır. Tam yağlı süt krema ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Karbonat yöntemi
Karbonatın cilt için olan faydaları koltukaltı bölgesine olan faydasıyla bir kez daha karşımıza çıkıyor. Güzellik reçetelerinde sık sık karşımıza çıkan karbonat koltukaltı kararmasına oldukça iyi gelmektedir. bir miktar karbonat ve suyu karıştırın o bölgeye düzenli aralıklarla uygulamak koltukaltında meydana gelen kararmayı geçirecektir.

Bu arada; koltukaltı kararması kişide özgüven eksikliği, psikolojik bozukluk ve mutsuzluk gibi durumlara sebebiyet verebilir. İşte böyle bir durum karşısında ne yapılabilir veya sizin ne yapmanız gerekir? Biz bu konuda sizlere yardımcı olmak adına size verdiğimiz yöntemleri uygulayarak koltukaltında meydana gelen kararmalardan kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

wWw.Kolaysohbet.Net

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
499 okuma
3 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Sürekli bebek pudrası sürdüğüm için yaşamadığımı düşündüğüm problem. emin olun pudra ve biraz limon suyuyla bu sorundan kurtulup kremlere okadar para vermeye değmediğini göreceksiniz.

  • SEVGI_DUVARI

    Şimdi Online sohbet metin’leri 90’lı yıllarda olduğu kadar popüler değil. Onlar kullanıcıların Yazılı metin ve mobil üzerinden Güncel iletişim yoluyla birbirlerini görmek için ismini Online metin sohbet olarak değiştirdi.

    Birisi, için buluşma ve flört başka biri için hayatının aşkını bulmak kendini şanslı  birisi olarak seçer. insanlar, bir Online sohbet metin odasında uzun bir diyalog sonrasında, aşık olduğunu itiraf eder. bu hikayelerin bir sürü evlenip sonsuza kadar mutlu yaşarlar. 

    Hatta televizyon evlilik fenomenleri ile kurulmuş Online Sohbet metin’i edilmiştir. Ekranın sağ üst kısmındaki Online Sohbet Metin odalarına giriş yap.  Eğlence ve müzik kanalları ile sohbet, metin mesajları gibi hizmetleri çalıştırın.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?