Koltukta tükenmez kalem lekelerini nasıl çıkartırsınız?

Koltukta tükenmez kalem lekelerini nasıl çıkartırsınız?

Koltukta tükenmez kalem lekelerini nasıl çıkartırsınız?

Tükenmez kalem, kolay bulunması ve rahat kullanımı ile günlük yaşamda en fazla kullanılan kalem olma özelliğini taşır. Hal böyle olunca da giysiler, halılar veya diğer yüzeylerde her an tükenmez kalem lekesi ile karşılaşılabilmektedir.Koltukta tükenmez kalem lekelerini nasıl çıkartırsınız? Hiç çıkmayacak gibi görünüyor değil mi? Çözümü ise saç spreyi evet belki inanmayacaksınız ama öyle. Saç spreyini lekenin üzerine sıkın ve bir bezle üzerinden geçin. Gözlerinize inanamayacaksınız ama lekeden eser kalmayacak.

Çocuklar olmadık yerlere resim çizebilirler. Özellikle koltukların üzerlerinde tükenmez kalem ile yeteneklerini göstermekten çok hoşlanırlar. Ne yazık ki evin bir bölümde tükenmez kalem ile çizilen sekiler hoşumuza gitmeyebilecektir. Duvar kağıtların yanında elbiselerde de çizim yapmaları mümkündür. Çocuklarımızın çizimlerine mağdur kalan eşyalarımızda oluşan çizikleri çıkarmanız için size bir kaç önerimiz olacaktır.

Tükenmez kalem lekesinin kolayca çıkarmanın yolu leke oluşur oluşmaz temizlemeye çalışmaktır. Bazen tükenmez kalem lekesi sıvı şekilde olabilir. Yani kalemden akan mürekkep fazlaysa ilk iş olarak fazla mürekkebi kağıt havluyla almalısınız. Lekeyi kağıt havluyla alırken dağıtmamaya dikkat edin. En iyi yöntem lekenin üzerine tampon yapmak olacaktır. Bu aşamadan sonra lekeye asıl müdahaleyi yapmak için ağartıcı içermeyen çamaşır deterjanını su ile karıştırarak temiz bir bez yardımıyla koltuğunuzdaki lekeyi silin. Lekeyi silerken dışardan içeri doğru silmek en doğru harekettir. Bu şekilde lekeyi yaymamış olursunuz. Lekenin çıkmadığını görürseniz aynı işlemleri tekrar etmeniz gerekebilir. Deterjanlı su ile müdahaleyi tekrar ettikten sonra aynı ısıdaki suyla koltuğu durulayın.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
489 okuma
10 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?