MediaTek’ten yapay zekâlı işlemci

MediaTek’ten yapay zekâlı işlemci

MediaTek’ten yapay zekâlı işlemci

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, MediaTek’ten yapay zekâlı işlemci yeni yonga seti Helio P22’yi duyurdu.

Sekiz çekirdekli Helio P22, MediaTek’in iddiasına göre uygun fiyatta yapay zekâ desteğini de getiriyor. Böylelikle akıllı telefon üreticileri, yazılımsal olarak destek sunduğu takdirde kullanıcılar Helio P22’nin özellikle fotoğraf tarafındaki yapay zekâ desteğinden yararlanabiliyor. Yapay zekâ bağlantı teknolojileri gibi farklı alanlarda da devreye girerek akıllı telefon kullanım deneyimini iyileştiriyor.

8 çekirdekli yonga seti olan Helio P22, 20:9 ekran formatını (1600 x 720 çözünürlüğünde) destekliyor. Bu da Helio P22’yi çentikli akıllı telefonlarda da görebileceğimiz anlamına geliyor.

Çift kamera desteği

Yapay zekâ ve 20:9 ekran formatını desteklemesiyle birlikte ince çerçeveli telefonlara uygun olmasıyla Helio P22 MediaTek’in iddiasına göre yeni nesil akıllı telefon özelliklerini düşük fiyat segmentinde de kullanıcılarına sunacak. Üretimi TSMC tarafından gerçekleştirilecek yeni Helio P22’nin hangi akıllı telefonlarda kullanılacağını ve nasıl bir performans sergileyeceğini birlikte göreceğiz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
300 okuma
29 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?