Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Dil

Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Di

Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Dil

Yabancı dil öğrenmek deyince, pek çok farklı faktörün düşünülmesi gerekiyor. Kişinin yabancı dil öğrenmeye yatkınlığı, hedef dilin yapısının karmaşıklığı ve kişinin konuştuğu anadile yakınlığı, dilin yaygınlığı ve kaynak bolluğu gibi faktörler dil öğrenimini etkiliyor. İşte anadili Türkçe olan bir kişinin nispeten Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Dil

Korece

Anadili Türkçe olan birisi için öğrenilmesi en kolay dillerden biri Ural-Altay ailesinde bulunan Korece. Kolay derken küçük bir açıklama yapmakta fayda var: Korece, Hangul adı verilen, tamamen farklı ve sembollerden oluşan bir alfabeye sahip olduğu için Latin harfleriyle yazılan dillerden oldukça farklı görünüyor. Fakat dilbilgisi yapısına baktığımız zaman Türkçe ile inanılmaz benzerlik gösteren bir dil. Örneğin, cümlenin öğeleri Türkçe’de olduğu gibi diziliyor ve kelimeler genellikle sondan eklemeli. Eğer alfabeyi sökerseniz kısa sürece Korece öğrenmek mümkün!

Macarca

Yine Türkçe gibi Ural-Altay dil ailesinden gelen Macarca her ne kadar çok basit bil dil olmasa da Türkçe konuşanlar için kısmen daha kolay. Türkçe ve Macarca’da yaklaşık 500 ortak kelime olduğu düşünülüyor. Bunun yanında Macarca’da birinci tekil şahıs iyelik eki, üçüncü tekil şahıs zamirinin cinsiyetsizliği ve üçüncü çoğul kişi zamiri aynı.

İngilizce

İngilizce her ne kadar Türkçe ile dilbilgisi ve kelime yapısı bakımından benzerlik göstermese de artık her yerde kullanılan evrensel dil haline geldiği için bu listede yerini aldı. Hem son hem de önden eklemeli olan ve cümle dizilişi Türkçe’ye göre biraz tersten gitse de İngilizce okuyacak, dinleyecek ve pratik yapacak pek çok fırsatınız olacak. Çoğunlukla ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda da farklı diyalektleri konuşan bu dil artık olmazsa olmaz.

İspanyolca

Latin dillerinden biri olmasına rağmen tarih boyunca Arapça’nın yoğun etkisi altında kalmış olan İspanyolca yazıldığı gibi okunan bir dil olduğu için öğrenenlere kolaylık sağlıyor. Latin Amerika ülkelerinin popülerliğinin artışı ve ABD’nin bazı eyaletlerinde yaygın kullanılan bir dil olmaya başladığı düşünülürse, İspanyolca yakında pek çok kapı açmanıza yardımcı olabilir.

İtalyanca

Akşam spagetti yapmaktan, arkadaşlarınızla cappuchino içmeye, hatta yatmadan banyo yapmaya kadar İtalyanca konuşmaya zaten başlamışsınız! İspanyolca ve Fransızca ile çok benzer bir dil bilgisi yapısına sahip olan İtalyanca’da sizi en fazla zorlayacak olan nesnelerin cinsiyetli olarak kullanılıyor ve kelime çekimlerinin kişi ve zamanlara göre değişiyor olması.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
419 okuma
31 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?