Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır?

Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır?

Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır?

Pek çoğumuz Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır? diye düşünürüz. Bilindiği gibi oje her türlü renklerde olabilen bir tırnak cilasıdır ve dünya üzerindeki milyonlarca kadın tarafından kullanılmaktadır.

Elbette en iyi çözüm oje sürerken oje yapılan alanı bir örtü ile kapatmak, eski bir giysi giymek ya da önlük kullanmaktır. Ancak bunlardan hiçbirini yapmadıysanız, aşağıdaki yöntemlerle ojeyi başarılı bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Ojeyi Giysilerden Çıkarmak Nelere İhtiyacınız Var:

Tırnak Cilası Temizleyicisi (Asetonsuz olanı tercih edin)
Yumuşak bir kumaş parçası
Pamuk

Ojeyi Çıkarma Adımları:

-Kumaş parçasına ya da pamuğa tırnak cilası temizleyicisini dökün.
-Giysiniz görünmeyen bir parçasında deneyin ve temizleyicinin giysinizin rengini açmadığından emin olun. Eğer giysinin rengi açılmıyorsa ya da temizleyici giysiye her hangi bir zarar vermiyorsa lekelenmiş bölgeye uygulanması da mümkündür.
-Daha önceden temizleyici ile nemlendirdiğiniz pamuğu lekeli bölgeye uygulayın. Uygulamaya başladıkça temizleyicinin giysiye nüfus etmeye başladığını göreceksiniz.
-Uygulama yaptığınız pamuğu sık sık tazeleyin ve böylece ojenin giysinin diğer bölgelerine de bulaşmasına engel olun.
-Oje tamamen çıktığında ise giysinizi yıkama talimatında belirtildiği gibi yıkayın ve kurutma makinesi kullanmadan kurutun.

Bunları Bilmenizde Fayda Var!

-Yukarıda belirtilen yöntemleri uygulamadan önce giysinizin içeriğini gösteren etiketleri dikkatlice okuyun. Eğer etiket ürünün sentetik ya da modakrilik olduğunu söylüyorsa, lekelenmiş ürünü kuru temizlemeye götürün. Çünkü, oje -çıkarıcı ile temizlemeye çalışmanız durumunda kumaşa zarar verirsiniz.
-Yöntemlerden herhangi birini kullanmadan önce mutlaka görünmeyen bir kısımda deneyin. Ürününüze zarar vermediğinden emin olduktan sonra ilgili yöntemi uygulamaya devam edin.
-Eğer oje tahtaya bulaştıysa oje çıkarıcı uygulamayın, çünkü oje çıkarıcı tahtanın cilasını mahvedecektir. Bunun yerine lekenin üzerine saç spreyi sıkın, 30 saniye kadar bekleyin, temiz bir bez ile spreyi silin ve leke tamamen temizlenene kadar işlemi sürdürmeye devam edin.
-Eğer oje bulaşmış ürün sizin için değerliyse ya da pahalı ise hiçbir işlem uygulamadan direkt uzman temizleyicilere götürün.
-Eğer yöntemlerden bir tanesi ile başarılı olmazsanız diğerlerini deneyin. Çok büyük ihtimalle içlerinden bir tanesi başarılı olacak ve leke temizlenecektir.
-Eğer dışarı çıkmaya hazırlanırken oje saçınıza bulaşırsa ve henüz ıslaksa asetonsuz oje çıkartıcı ile saçınızın oje gelen kısmını silebilirsiniz. Ojenin kurumuş olması durumunda ise nemlendirici ya da yağ ile saçınıza bulaşmış ojeyi çıkarabilirsiniz.

Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır?

Oje Lekesi Giysilerden Nasıl Cıkarılır?

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
365 okuma
2 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?