Ojenizin çabuk kuruması için

Ojenizin çabuk kuruması için

Ojenizin çabuk kuruması için

Ojenizi sürüyor ancak kurumadığı için bir yere hareket edemiyor musunuz? Ya da oje sürme işini geç saate bırakıp yatakta kıpırdamadan uyumak zorunda mı kalıyorsunuz? Ojenizin çabuk kurumasını kolaylaştıracak pratik bir bilgimiz var.Ojenizin çabuk kuruması için

Saç spreyini, oje kurutucunuzun olmadığı zamanlarda ve acil durumlarda kullanabilirsiniz. Ojenizi sürün ve üzerine saç spreyinizi sıkın. Saç spreyi içeriğindeki kimyasal maddeler sayesinde yüzeyde donma etkisi yaratır ve ojelerinizi anında kurutur. Bu arada saç spreyi nedeniye ellerinizin yapış yapış olmamasını istiyorsanız yarım parmaklı eldivenlerden faydalanabilirsiniz.

Ojeyi Hızlı Kurutmanın 5 Pratik Yolu

-Saç kurutma makinesi. Eğer evde iseniz saç kurutma makinesi tutarak ojenin çabucak kurumasını sağlayabilirsiniz. -Genel olarak hanımlarımızın da ilk olarak tercih ettiği bu durum, kolay kurumasına da fazlası ile elverişlidir.

-Buzlu su. Buzlu su yapın ve ojeyi sürdükten sonra 1 dakika süreci ile ellerinizi bu suyun içerisine sokun. Çabucak kuruduğunu fark edeceksiniz! Aynı zamanda oje çıkarmak için de altın yöntem olarak bilinen sıcak su yöntemi, ters işlenerek ojelerin kurumasına oldukça yardımcı bir yöntem!

-Dondurucular! Eğer aceleniz var ve oje kuruma sürecini beklemek sizler için uzun bir vakit geliyor ise, buzdolabının üst kapağını açın ve ellerinizi dondurucuya sokun. Birkaç saniyede donduğunu ve çabuk kuruduğunu göreceksiniz!

-İnce kat atın! 2 kalın kat atmak yerine, 3 ince kat atın ve her bir katın saniyeler içerisinde kuruduğunu görün. Bu daha uzun süreli bir vakit ayırma gibi görülse de, kuruma sürecini fazlası ile kolaylaştırmaktadır.

-Pişirme spreyi! Tırnaklarınızın üzerine pişirme spreyi sıkarak çabucak kurumasına yardımcı olabilirsiniz.
Sizlere sunduğumuz bu 5 yöntem içerisinden herhangi birisini seçebilir, tırnakların çabuk kurumasına yardımcı olabilirsiniz.

Artık hanımlarımız oje kurutma sürecini hiçbir anlamda kafalarına takmıyor ve kolaylıkla kurumalarına öncülük ediyor! Oje nasıl kurur diyen hanımlarımıza özel hazırladığımız bu yazıdan faydalanmak adına yöntemleri deneyebilirsiniz. Artık oje kurutmak hiçbir şekilde dert haline dönüşmeyecek ve kolaylıkla kurutabileceksiniz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
349 okuma
26 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?