Okan Bayülgen Nokia Lumia 1020 ile efsanenin peşinde

Okan Bayülgen Nokia Lumia 1020 ile efsanenin peşinde

Okan Bayülgen Nokia Lumia 1020 ile efsanenin peşinde

Okan Bayülgen‘in cep telefonu ile gerçekleştirdiği,Okan Bayülgen Nokia Lumia 1020 ile efsanenin peşinde Şifrelerinden, gizli haritalarından, damlarından baktığı İstanbul’un şahin uçuşuyla gördüğü, çocukluğundan kalma bir sokakta, çocukluğundan kalma bir “şey”i aramaya koyuldu.

Nokia’nın uzun zamandır beklenen 2. nesil 41 megapiksel kameralı telefonu Lumia 1020 ile efsaneler şehri İstanbul’u fotoğraflayan Okan Bayülgen, “Kendi Efsanesinin Peşinde” fotoğraf sergisini yarattı.

Nokia Lumia 1020’nin muhteşem görüntüleme özelliklerini kullanarak İstanbul’u gezen ve hikayesinin peşinden giden Okan Bayülgen, efsaneler şehri olarak tanımladığı İstanbul’un detaylarına iniyor. Sarayları birbirine bağlayan gizli yolları, dehlizleri, ibadethaneleri, sarnıçları, zindanları ve katman katman üst üste yığılmış medeniyetler şehrini keşfetmeye koyuluyor.

Okan Bayülgen yaptığı bu sergiyle ilgili, “Hayat o kadar hızlı akıyor ki yaşadığımız şehrin, içinde bulunduğumuz ortamın detaylarını kaçırıyoruz. Büyük resme odaklanıyoruz ama o büyük resmi oluşturan ve aslında hikayenin gizlendiği küçük detayları kimi zaman gözden kaçırıyoruz. Nokia Lumia 1020 ile bir sergi yaratmaya karar verdiğimde, efsaneler şehri İstanbul’un detaylarına inmek istedim. 41 megapiksellik kamera ile büyük fotoğrafı görüntülerken, o büyük fotoğrafın içindeki detaylara inmeye, ilk bakışta görünmeyen ama içine girdiğinizde farkına vardığınız tatları ve keşfedilmeyenleri keşfetmeye çalıştım.” diyor.

6 adet Carl Zeiss lensi ve Nokia Lumia 1020 için geliştirilen Nokia ProCamera uygulamasıyla akıllı telefon görüntüleme teknolojileri arasında benzersiz bir yere sahip olan Nokia Lumia 1020, Okan Bayülgen’in tarihi yarımada yolculuklarıyla gündemdeki yerini alıyor.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
473 okuma
30 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?