Öpüşmek Zayıflatır Mı ?

Öpüşmek Zayıflatır Mı ?

Öpüşmek Zayıflatır Mı ?

İnternet’te dolaşırken öpüşme diyeti bile karşıma çıktı. Öpüşmek Zayıflatır Mı ? İnanın ki öpüşerek zayıflama konusunu ciddiye alan binlerce kişi mevcut. Çünkü öpüşmenin kalori yakımı haricinde başka bir çok etkisi de mevcut.

Öpüşmenin, dünyanın en güzel duygusu olduğunu söyleyenler olduğu gibi tiryakilik yarattığını iddia edenler de var. Aşkın en anlamlı ifadesi olan öpüşmenin, insan vücudunda inanılmaz değişimlere yol açtığı bilimsel olarak tespit edildi.

Ayrıca öpüşmek estetik olarak da birçok fayda sağlamaktadır.Öpüşürken insanın gözleri parlar cildi gerilir ve canlanır. Bunun haricinde öpüşmek acıyı azaltmadan ağrı kesiciden 10 kat daha güçlü bir etki gösterecektir. Çocukken annelerimiz yada büyüklerimiz bir şekilde bir yerimizin ağrıdığı yada acıdığında öpelim geçsin derlerdi. Hepimiz bunu hatırlarız. Bunun gerçeklik payının olduğunu hiç düşünmemiştiniz sanırım. Tamamen gerçektir ve annelerimiz her zaman olduğu gibi bunda da haklılar.

Öpüşmek metabolizma hızında artışa sebep olduğu için normal olarak harcadığınız günlük kalori miktarının artmasını sağlar. Ayrıca yorgunluk ve halsizlik gibi sorunlara iyi gelir. Öpüşmek doğal morfin salgılanmasını sağladığı için dinginlik huzur gibi hisler hissetmenizi sağlayacak bu da sizi rahatlatacaktır.

Bu kadar kas harekete geçince tabii vücuttaki fazla kalorinin yakılması için doğal bir ortam meydana geliyor. Bir saat öpüşen biri tam 500 kalori yakıyor. Bir saat de öpüşülür mü? demeyin ve sizde deneyin. Öpüşme sırasında organizma da canlanıyor.

1 Dakika Öpüşmek : 13 Kalori
5 dakika Öpüşmek : 65 Kalori
10 Dakika Öpüşmek : 130 Kalori
Yarım Saat Öpüşmek : 260 Kalori
1 Saat öpüşmek Kaç Kalori Harcatır : 480-500 Kalori Arasında Bir Kalori Harcatır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
5 yorum
546 okuma
27 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?