Özgür Sohbet

Özgür Sohbet

Özgür Sohbet için uğraşmak  ve biraz olsun muhabbet edebilmek için geç kalmadınız. Www.KoLaySohbet.NeT ortamı içerisinde kendinize rahat bir muhabbet şekli yaratabilirsiniz. İstediğinizi bilin sadece. Çünkü seviyeli sohbet etmek için sohbet odaları mekanlarından birisini tercih etmek en doğal hakkınız. Hayatın yanlışları içerisinde kendinize en doğru olanı seçmeyi düşünürken, sohbetlerinizde dikkatli olup en anlamlı konuşmayı seçmelisiniz. Mobil sohbet için bunu yaparken acele edin. Zaman gelir de özgürlüğünüz elinizden giderse, yapacak bir şeyiniz kalmaz. Bakın demir parmaklıkların ardında masal(!) gibi bir hayatı yaşayan mahpus kardeşimiz neler yazmış..

” Volta bahçesinde gökyüzünden başka bir şey göremezdik. Orada da sadece kargalar ve uzaktan uçan uçaklar vardı. El sallardım bazen sanki içinde o varmış gibi. Duvarlara resmini çizdim, belli belirsiz. O resimlere bakarak iç çekerdim. Kahramanıydım çünkü onun. Bizi biz yapan bu ilişkinin neresinden bir parça da olsa nasiplenip de huzur bulmuştuk bilmiyorum ama hep istemiştik birbirimizi. Bazen ikimiz de yorulsak da, ufak tefek molalar vererek özlüyorduk tekrar. ”

Özgür sohbet

Özgür sohbet

Özgür Sohbet

Özgürce sohbet etmeler hep özgürlerin yapacağı şey değildi tabii ki. Bakın mahpus kardeşimiz nasıl devam etmiş.

” Bu hücre, bu kapı ne zaman açılır da ona koşarım bilmiyordum. Adeta kaderimin yazdığı çizgiyi kabullenip, sabır çekiyordum aylarca. Kaleme öyle sarılıyordum ki, oturup saatlerce yazıp yazıp geri siliyordum. Ona isyan etmek bile işime gelmiyor ve hep ondan bir haber gelecek diye ayları haftalara, haftaları günlere bağlayıp bekliyordum. Günleri de, geçmeyen saatlere ve kahrolası dakikalara bağlıyordum. Her saniyem durur gibi hiç ileri gitmezdi nedense. ”

Buralar yanar adeta, bir yangın çıkarsam. ‘ diyordum. Ne gerek vardı ki yangına, zaten yürekteki yangın içten içe yakmıyor muydu beni? ”

” Kimin ne olduğunu, kapalı kapılar çok açık bir şekilde anlatabiliyordu. Duvarların dili yok derler burada. Aslında var ve o kadar açık ki her şey, unutulmaz ve açıklanabilir her gerçeği burada öğrenebiliyordum. Dışarıdayken etrafımı saran yalanlardan dolayı, kararmıştı gözlerim belki de. Ya da ben yetersizdim bu konuda. Burada her şey anlamlı, her şey anlamını daha da çoğaltıyor. Sabretmeyi öğreniyorsun mesela, küçük umutları büyütmeyi, ya da büyütmemeyi… ”

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet

 Özgür Sohbetin Anlamı

“Kalkıyorsun sabahları, zaten uyumadığın uykusuz gecelerin biri daha biterken.. Kimseye bakmadan yapamıyorsun. Her surat asık, her yüz soluk, her beden ölü gibi adeta. Birisi daha kalan 20 yılını sayarken, diğeri parasızlık içinde ne yapacağını düşünür, birisi koğuşunu beğenmeyip dilekçe yazarken, diğeri çamaşırlarını yıkamak için banyonun önünde 10 litre sıcak su için kuyruk bekler. ”

” Herkes bir çaba içinde ama tek beklenen şey kapının açılması ve gidebilecek müjdeli haberi alabilmek. Mahpusun umudu bir mektup ve bir kaç kuruş para. Bende hepsi vardı ama ne yoktu? Bende umut yoktu, o kadar aşağılanmış hissediyorken gelmişti bu mektup. İçime yeni umut tohumları ekmeye gelen bu satırlar, beni yeniden bağlayacaktı bu hayata. Mutlu olamasam da biraz umutlanmak hakkımdı diye düşünüyordum. Sevdiğimin bana yazdıkları ile özgürce sohbet etmek istiyordum şu an. Ne kadar da anlamlı… ”

Özgür sohbet etmek için özgür olmanıza gerek yok ama nihayetinde özgürlük çok başka bir şey.

Özgür olmayan sohbetçilere atfen..!

Esen kalın.

Www.KoLaySohbet.NeT

Özgür Sohbet

Admin

23.06.2018

Özgür Sohbet, bedava sohbet, mobil sohbet, seviyeli sohbet, sohbet odaları, özgürce sohbet

Özgürce sohbet

Özgürce sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
396 okuma
23 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?