Ozon Yağı Nedir?Nasıl Kullanılır?

Ozon Yağı Nedir?Nasıl Kullanılır?

Ozon Yağı Nedir?Nasıl Kullanılır?

Ozon Yağı Nedir?Nasıl Kullanılır?, oksijen atomlarının saf zeytinyağı içerisine eklenmesi şeklinde oluşturulan tamamen doğal bir yağ türüdür. Mikropların kırılması ve çevrenin dezenfekte edilmesi için en ideal seçenek ozon yağıdır. Sağlığa ve güzelliğe pek çok yararının olmasından dolayı ozon tedavi merkezleri kurulmuş, burada insanların doğal yoldan sağlık bulmaları ve güzelleşmeleri mümkün kılınmıştır. İçeriğinin saf ve katkısız olmasından dolayı, her türlü sağlık problemi için ya da cilt kusurlarını önlemek için ozon yağı rahatlıkla kullanılabilir.

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?

Ozon yağı, hem damardan verilerek hem de harici kullanım ile pek çok hastalığı iyileştirebilir. Aynı zamanda, eklem içine de enjekte edilebilir. Kişiye uygun kullanım şeklini, hekimin belirlemesi en idealidir.

Ozon yağı vücutta kullanılacaksa, gece yatmadan önce kullanımı en uygunudur. Özellikle, yüz, boyun, karın ve uyluklarda uygulanırken, hücrenin hayati süreçlerini uyarır ve bu sayede, hücre katalizörü görevi görerek dokuları gençleştirir. Uygulandığı bölgedeki kan akışını artırır ve yaşlı hücrelerin ölümünü hızlandırır. Bu şekilde, yaşlılık ve yüz hareketleri nedeniyle meydana gelmiş kırışıklıkları düzelterek göz etrafındaki şişlikleri ve halkaları ortadan kaldırır. Cildin elastikiyetini de artırır.

Ozon yağı, çeşitli sorunların ve hastalıkların tedavisinde aşağıdaki şekillerde kullanılabilir:

Akneler için: Yüz su ile yıkanıp arındırıldıktan sonra günde iki kez ozon yağı ile temizlenir. Ozon yağı, yüzdeki kan dolaşımını artırarak gün içinde karşılaşılan toksinleri arındırır.

Ayak mantarı için: Temiz ve kuru ayaklara günde birkaç kez uygulanabilir. Bu sayede ayak mantarlarını azaltır.

Çürükler için: Ozon yağı çürüğe uygulanır. Bu sayede ağrı azalır, hücre dokuları iyileşir ve iyileşme süreci hızlanır.

Kesik ve yaralar için: Ozon yağı antiseptiktir ve acıya sebebiyet vermeden yara ve sıyrıkları geçirebilir. Günde iki kez uygulanmalıdır.

Kepek ve kafa derisi sorunları için: Saçlar yıkandıktan sonra ozon yağı saç derisine uygulanır. Derinin içine doğru masaj yapılır. Saçlar, ılık bir havluya sarılarak bir saat süreyle bekletilir.

Egzama için: Ozon yağı, günde iki kez, egzamadan etkilenen bölgelere uygulanır. Dilenirse, 1 çay kaşığı ozon yağı banyo suyuna da karıştırılabilir.

Pişik için: Pişik olmuş bölgeye uygulanarak acı ve yanmayı durdurur. İyileşene dek günde 3 kez uygulanabilir. Bebek banyolarına da birkaç damla ozon yağı damlatılabilir.

Baş ağrısı için: Ağrıyan bölgeye birkaç damla ozon yağı ile masaj yapılabilir.

Hemoroid için: Tahriş, kaşıntı ve ağrı durumlarını ortadan kaldırır. Günde birkaç kez uygulanabilir.

Isırık ve sokmalar için: Ozon yağı, bölgeye masaj ile ovularak uygulanır. Kaşıntıyı yok eder ve acıyı azaltır.

Kas ağrıları için: Spazmları, krampları ve ağrıları iyileştirir. Bunun için ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulanabilir.

Tırnak mantarı için: Tırnak kesilebilecek kadar kesildikten sonra ozonlu yağ ile ovulur. Mantar, oksijen olan yerde yaşayamayacağından, kısa sürede geçecektir. Günde 2 kez uygulanabilir.

Ter için: Ozon yağı, hafif ama etkili bir deodoran olarak da kullanılabilir. Hassas koltukaltı dokularını tahriş etmeyecektir.

Güneş yanıkları için: Ozon yağı, güneş yanığının sebep olduğu kabarmaları geçirir.

Çatlayan dudaklar için: Ozon yağı, çatlayan dudaklar için de hızlı ve kesin sonuç verir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
361 okuma
1 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

  • Ozonlanmış yağ, cilt bakımı ve hastalık tedavisinde devrim niteliği taşır.Tenin yumuşacık olmasını da sağlayan bu yağ, pırıl pırıl, güçlü ve sağlıklı bir cilde kavuşması için mükemmel birşey…

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?