Sanal Aşklar

Sanal Aşklar

Sanal Aşklar

Gelişen teknoloji ile insanlar yeni yeni alışkanlıklar edinmeye başladı.Farklı çevrelerden farklı kültürlerden haberdar olma imkanına çok kolay sahibiz. Bütün bu yenilikler insanları Sanal Aşklar`ı denemeye itiyor.
Yepyeni sosyal ağlar, sohbet odaları, uygulamalar “benden de akıllı” dediğimiz nesneler için uygun hale getiriliyor. Bu sayede insanlar kendilerini buna adapte ediyorlar ve bütün hayatlarını bu küçük şarjlı cihazlara endeksliyorlar.

Gözlerinin önünde onlarla iletişime geçmeye hazır insanları bırakıp, ta bilmem neredeki bilgisayarın başındaki bir yabancıyla sohbet edip, dertleşiyorlar. Elbette ki bunun kötü bi şey olduğunu söylemiyorum. Çoğu zaman tanımadığın bir insanla konuşmak, anlaşmak insana iyi geliyor ama bu ortamlarda hızını alamayıp hiç görüşme ihtimali olmayan insanlarla buluşma hayalleri kurup veya kurdurup hayal kırıklıklarına sebebiyet vermek mazoşistlikten başka bir şey değil.
Sanal ortamda sevgili yapıp onunla aşk sözcükleri eşliğinde konuşmak bana göre sevgi mastürbasyonu yapmaktan başka bir şey değil. Kendini yalnız hissetmemek için bu insanlara sarılıp onların ilgisinden asalak gibi beslenmek çok manasız.

Sözünü ettiğim sanal aşk görüşme imkanı olmayan ilişkiler içindi. Bir de zorlu ilişki yöntemi var ki en yıpratıcı olandır; uzak mesafeli ilişkiler.

Birlikte geçirilen zamanların kıymetini en iyi bu çiftler bilir. Belki aylarca görüşmezler telefonla skype ve benzeri uygulamalar sayesinde görüşür buluşmalarını ayarlarlar. Uzakta geçen günler boyunca pamuk ipliğine bağlı olur ilişkileri çünkü birbirlerine sonsuz güvenmeleri gerek. Dışarı çıksa ve haber vermese karşı tarafın ruhu duymaz veya başka bir arkadaş edinse ve iyi bir yalancıysa herşey tıkır tıkır işler.
Ama sürekli dip dibe zaman geçiren sevgililerin aksine onlar o bir iki saatin kıymetini bilir ve o zamanı olabildiğince kaliteli geçirmek isterler.

Ne mutlu onlara ki kıymet bilirler.

Www.KoLaySohbet.NeT

Admin

09.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
306 okuma
9 Ağustos, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?